Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Most akkor mi van? Nem lehet...

Most akkor mi van? Nem lehet vagy kell az orrocskát sűrűn szívni?

Figyelt kérdés

Mert anyukám is azt mondja hogy nen kell állandóan szívni!

Régen se volt bla bla!

Viszont azt is olvastam hogy nem is szabad sokszor,most egyszerűen elveszítettem a fonalat!

Köszönöm a választ előre is


2015. okt. 24. 19:47
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

Mi az a "régen"?

A most 45 éves lányomnál is volt kézi orrszívóm. Amikor láttam, hogy nyitott szájjal veszi a levegőt, használtam.

2015. okt. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Akkor kell szívni a gyerek orrát, ha náthás, szörcsög, rosszul kap levegőt. Csak úgy rutinból minden nap nem kell és nem is szabad.
2015. okt. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy-két óránál gyakrabban nem ajánlatos, mert a vákuum miatt a nyálkahártya egyrészt sérül másrészt még jobban elkezd váladékot termelni.


Köztes időben inkább törölgesd, ami kifolyik.

2015. okt. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ahányszor szükséges.

Ha úgy látod, hogy nem kell, akkor ne szívd. Viszont ha nagyon folyik, nem kap rendesen levegőt, akkor meg szívni kell.

Nyilván attól is függ, hogy mennyire van megfázva. Nálunk volt, hogy óránként kellett szívni, mert annyira náthás volt a kisfiunk, de volt, hogy elég volt napi 3-szor.

Viszont ha egyáltalán nem szívod, de kéne, akkor nagy a valószínűsége, hogy arcüreg-homloküreg gyulladása lesz, avagy savós középfülgyulladása. És hidd el, hogy bármelyik is, mindegyik nagyon rossz!

2015. okt. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja és még annyit, hogy én 28 éves vagyok, a párom 32 és mindkettőnknek kiskorunkban kézi orrszívóval szívták az orrunkat. Szóval régen is volt orrszívó, csak nem olyan, mint amilyen most van.
2015. okt. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!
2015. okt. 25. 08:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!