Milyen gyakran kell egy babának szívni az orrát? És minden orrszívás előtt kell a tengervizes spray?

Figyelt kérdés
9 hónapos kislányom most először náthás és kicsit bizonytalan vagyok, hogy ne is kínozzam feleslegesen,de nem is maradjon bent a cucc. Ti hogy csináljátok? És mivel tudom még esetleg segíteni hogy mihamarabb túl legyen rajta?

2015. ápr. 3. 14:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Ugyanebben vagyunk, szintén 9 hónapos, de sajnos nem az első eset, úgyhogy rutinos vagyok valamennyire :) Én minden szívás esetén fújok, hogy fellazuljon a "cucc", ha be is van dugulva, akkor utána nasivin (de ezt csak 3 napig lehet azt hiszem) Kaja előtt, lefekvés előtt mindig kiszívom ilyenkor, de állítólag túl sokszor sem jó... az a jó, ha víztiszta marad a váladék, ezért kell inkább gyakran, így sokkal hamarabb is meggyógyul. Én ilyenkor adom még a Cebion-t. Kitartás!! ehhez kell az idegrendszer! :)
2015. ápr. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én amikor simán csak folyik (vagyis az elején, még nem használok tengervizes sprayt) csak szívom, általában látom, hogy folyik és akkor (mondjuk 3-4x egy nap max. Van amikor csak megtörölgetem neki. Attól függ mennyire jön. Amikor már ugye kezd "váladékos, ragadós" lenni, akkor használok sprayt, illetve este a nasivint (nekünk így ajánlotta a gyerekorvos). Kaja előtt szokott kapni, ill. ha úgy hallom, hogy szörcsögősen venné a levegőt akkor befújuk neki. És várom az eredményt, ha elkezd neki nagyon jönni megszívom, egyébként hagyom.
2015. ápr. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ahányszor szükséges.

Ezt te látod, ezt más nem tudja megmondani.

Gyengébb náthánál lehet, elég, ha reggel este szívod ki, de ha nagyon náthás, akkor lehet, hogy 1 nap 10-szer ki kell neki szívnod, esetleg még éjjel is.

Ha úgy látod-hallod, hogy teli van neki, akkor ki kell szívni.

2015. ápr. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nálunk van, hogy naponta folyik, van hogy hetente egyszer orrszi porszizom


sima forralt vízzel csepegtetek(gondoloma sós vizes csepp inkább orrdugulásra jó... nem?feleslegesen nem sózom a babát, így is van hogy garatra folyik, lenyeli)

2015. ápr. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, de buta vagy...neked került már tiszta víz az orrodba? Állatira tud égetni és csípni. A só azért kell bele, mert a testnedveinkben is van. Nem hallottál még a fiziológiás sóoldatról? Akkor barátkozz össze gyorsan a Google-lal.
2015. ápr. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"sima forralt vízzel csepegtetek(gondoloma sós vizes csepp inkább orrdugulásra jó... nem?"

Ez most nagyon gyorsan felejtsd el! Nem tiszta vizet kell a baba orrába juttatni! A tengervizes orrspray vagy aki sóoldatot használ, az azért jó, mert feloldja a váladékot és ezáltal könnyebben ki lehet szívni a baba orrát, belőle a váladékot. A sima víz semmire nem jó!

Vegyél a patikában tengervizes orrspray-t és használd azt!

2015. ápr. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!