Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Prevenar13 -tol meddig volt...

Prevenar13 -tol meddig volt lázas a babátok?

Figyelt kérdés
15hós fiam most kapta meg a Prevenar 13 at a Mmr oltással együtt ,mondta a doki hogy egy hét mulva az mmr -től lázas lehet és kiütései lehetnek ,de a másik oltásrol semmit nem mondott ,de azt olvasom hogy a prevenartol lehet már aznap lázas hogy megkapta ... kedd ota lázas ma 3adik napja tegnapig 38,38,5 ma reggel semmi most 37,7
2015. nov. 19. 13:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem tegnap kapta meg ugyanezt a két oltást a kisfiam. Az ég világon semmit nem tapasztalok nála, nem lázas, nem levert. Pedig eddig az összes oltás után volt egy kis nyöszörgés 2 napig, meg enyhe hőemelkedés, láz.

Nekem nem mondta az orvos, hogy 1 hét múlva belázasodik tőle a gyerkőc.

2015. nov. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
és a te fiad már kapott prevenart máskor is?akkor volt láza? olvass utánna az mmr nagyon pocsék oltás azt irják:(
2015. nov. 19. 14:06
 3/11 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Bogarat ültettél a fülembe, így megkérdeztem a védőnőt.

Azt mondta, hogy az agyhártyagyulladás elleni szérum valószínűleg sem lázat, sem más tünetet nem fog okozni. A rózsahimlő elleni viszont 9-21 nap után orrfolyást, kiütést, hőemelkedést okozHAT.

2015. nov. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Azt hiszem most harmadjára kapja a Prevenart. Nálunk eddig semmit nem okozott. Mindig a kötelezőkkel együtt kapta. A kötelezők rendszeresen kiütik szegényt.
2015. nov. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A következő mellékhatásokat a Prevenar 13 alkalmazása kapcsán csecsemőknél és gyermekeknél (6 hetes és 5 éves kor között) jelezték:

Nagyon gyakori mellékhatások (10 oltásból egynél több esetben előfordulhat):

- Étvágycsökkenés

- Láz; ingerlékenység; fájdalom, érzékenység, pirosság, duzzanat vagy keményebb terület az oltás beadási helyén; aluszékonyság ; nyugtalan alvás

2015. nov. 19. 14:11
 6/11 anonim ***** válasza:

Utána olvastam gyorsan, hát megdöbbentő. Már maga az is, hogy miért oltják ellene a babákat, ha egyrészt nem ad életreszóló védettséget, másrészt maga a betegség segítene, hogy más betegségeket elkerüljünk...

Általában ilyen kérdésekben nem is szoktam nagyon elmélyülni, lévén kötelező. Ha tetszik, ha nem, a gyerekemet beoltják, nyilván okkal.

2015. nov. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nálunk a Prevenar eddig tényleg semmit nem okozott. Most amúgy a vállába kapta, eddig mindig combba. Azon túl, hogy látom a helyét, mert piros, nem veszek észre rajta semmit.

Viszont, ha az van ráírva, hogy okozhat ilyet, akkor biztos nálatok is az okozza. Ha aggaszt, akkor a védőnőt kérdezd meg esetleg.

2015. nov. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekünk egyszer volt este egy kis hőemelkedése a prevenartól, az mmr semmi gondot nem okozott.
2015. nov. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
hivtam a dokit aki oltotta,azt mondta mind kettőtől lehet láza az mmr -től kiütések is lehetnek később!!!38fok alatt ne is csillapitsam azt mondta
2015. nov. 19. 14:50
 10/11 anonim ***** válasza:
Mi egyszerre kaptuk a kettőt két hete. Volt brutál láz 9-10. napon, kiütések, és étvágytalanság is. Most már helyrejött. Pedig kapott oltás kivezetőt is. :( De állítólag ritka, akit így megvisel a szuri. Mi sajna pont beleestünk.
2015. nov. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!