Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Egyből viszitek a picit a...

Egyből viszitek a picit a dokihoz?

Figyelt kérdés
15 hónapos kisfiam és köhög. Adok neki C vitamint, Foreveres multivitamint és az újfajta Stodalt (ami száraz köhögésre van). Ha hétfőre nem lesz jobban persze irány a doki. Ti is viszitek mindig, mert most azt mondták nekem, hogy egy kis köhögéssel még nem kell.
2015. nov. 28. 11:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak akkor vittem ha nagyon csúnyán köhögött, lázas illetve hőemelkedése volt.
2015. nov. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Először mi is bátrabbak voltunk, nem vittük minden csip-csup üggyel, mi sem vagyunk az orvoshoz futkozós fajták, de egyszer sima egyszerű köhögése volt, de olyan hülye megérzése volt a.férjemnek, mondta, hogy vigyük el, neki olyan fura, kiderült, hogy tüdőgyulladása van. Ember meg nem mondta volna róla, nem volt se láza, semmi, csak egy kicsi köhögés. Pár nap múlva már mondjuk rosszabb volt a helyzet, akkor már mi is hallottuk a tüdején, hogy valami nem oké, de nem tudom, hogy mi történt volna, ha akkor visszük először orvoshoz. Azóta nem.játszunk ezzel, visszük, ha baj van. Múltkor helyettes orvos volt, gúnyosan megkérdezte, hogy első gyerek ugye, hogy egy egyszerű torokgyulladással elvittük, mondtuk, hogy igen, de ha tizedik gyerekünk lenne, is elhoznánk, mert mi nem tudjuk eldönteni, hogy egy egyszerű torokgyulladás vagy esetleg tüdőgyulladás mint korábban. Kicsi babaként pl azzal is elvittük, hogy szerintünk túl sokat alszik, persze akkor is volt mosolygás, hogy mit csinálna mást egy egy hónapos baba, akkor meg kiderült, hogy bakteriális húgyúti fertőzése van.
2015. nov. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Bizony, amit leírtak előttem, az az úgynevezett atípusos tüdőgyulladás. Nincs láz, nem elesett, csak köhög.


Amíg nem akkora egy gyerek, hogy megbízhatóan be tud számolni a közérzetéről, hogy pontosan mit érez, igen, én elviszem mindennel orvoshoz. Ő akár egy hallgatózásos vizsgálatból is sok mindent megtud, míg én nem fogom tudni ránézésből megállapítani.

2015. nov. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is elszoktam vinni. Legutóbb csak az orra folyt, semmi láz, köhögés, egyéb tünet, így most először nem vittem el. De ha bármi más panasz van, akkor viszem.
2015. nov. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Viszem, csak hogy meghallgassa a tüdejét, nehogy tüdőgyulladás legyen.
2015. nov. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2015. nov. 28. 13:36
 7/7 anonim ***** válasza:

Én ugyanúgy jártam, mint az egyik válaszoló. Pici orrfolyás, köhögéssel soha nem vittem őket. Aztán harmadik gyermekem 2 hónapos korában egyszer csak zihálva vette a levegőt a hörghuruttól. Akkor egy ideig minden köhögésnél vittem őket, most már csak akkor, ha gyakori hurutos köhögésük van, vagy ha hangosabb a légvételük a megszokottnál.

Fülgyulladással is többször jártunk már úgy, hogy a gyereknek csak jobban folyt az orra, se láz, se más tünet, az orvos mégis komolyabb fülgyulladást állapított meg.

Viszont magamtól száraz köhögésre való szert nem mernék adni. Sokszor kezdődik száraz köhögéssel a betegség, mert még nem oldódott fel a nyák, ilyenkor úgy tudom, nem köhögést csillapítani, hanem nyákot oldani kell. De ezt csak orvos tudja, vizsgálat után megállapítani.

15 hónapost ügyeletre azért kis köhögéssel nem vinném, amíg más tünet nincs, de hétfőn mindenképpen meghallgattatnám orvossal.

2015. nov. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!