Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 5 éves kisfiamnak hónaalji...

5 éves kisfiamnak hónaalji nyirokcsomó duzzanata van. Fáj is neki. Holnap viszem dokihoz. Volt valakinek ilyen? Meddig tartott? Milyen kivizsgálásokra kellett menni?

Figyelt kérdés

Elég nagy neki kb 3-4 cm átmérőjŰ.

Az utóbbi hetekben 2x is volt beteg,hasfájás,hányinger, torokgyulladás.Lehet ezektől?Most vettük észre.



2015. szept. 21. 17:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Nyugi, az jó, ha fáj! És igen, lehet a betegség maradványa, hiszen a nyirokrendszer a test védőhálója.

A fájdalmatlan nyirokcsomó megnagyobbodás már rizikósabb.

Azért ha aggaszt, mutasd meg gyerekorvosnak.

2015. szept. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%

Nekem volt es mar annyira fajt hogy a karomat nem tudtam felemelni akkor elmentem orvoshoz(12eves voltam) ki kellet vagni😞 nem volt kellemes!

De szerintem a gyereknek is kifogjak vágni!

2015. szept. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem volt 10 éves koromban. Megműtöttek, semmi gond nem lett. Nyugi, és minden jót!
2015. szept. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Unokaöcsémnek volt hasonló, nem is tudom hány hónapig jártak vele orvoshoz :(, de sokáig nagyon.
2015. szept. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Holnap meglátjuk mi lesz a dokiná!?
2015. szept. 21. 19:01
 6/8 A kérdező kommentje:
l
2015. szept. 21. 19:11
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem volt sebész megnyomkodta aztán azt mondta nem gond. 1 hét alatt magától elmúlt a fájdalom.
2015. szept. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Akit esetleg érdekel annak írom.Voltunk orvosnál,vér,vizelet vizsgálat készült,jók lettek az eredmények.A vírus szerológia folyamatban van.Kedd estére még nagyobb lett a csomó az orvos beutalt a szegedi sebészetre minket.UH készült, egy nagy és több apró nyirokcsomó duzzanat.Az orvos megkérdezte,hogy csípte e meg valami a gyermeket.Tényleg a duzzanattól 10-15 cm-re volt egy apró csípés nyoma amivel mi nem foglalkoztunk,nagy valószínűséggel ez okozza a galibát.Fekvés,jegelés,Fromilid a th.Ha nem javul jövő hét kedden kell visszamenni.


Mindenkinek köszönöm a válaszokat!

2015. szept. 30. 08:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!