Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Legközelebbi vérvételnél...

Legközelebbi vérvételnél figyelembe veszik majd ezt?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 2,5 éves kislányomat kivizsgálják. Megvolt az első labor. Rettenetes volt. Debrecenben az OTI-ban voltunk a gyereklaborban. Hiába itattam előtte. Többször megszúrták és forgatták benne a tűt. Szegény persze üvöltött és mondogatta, hogy fáj. Kiküldtek minket, hogy itassam még. Itattam, kb. negyed óra múlva visszamentünk. Szerencsére akkor már nem kínozta a laboros nő, hanem átkísért minket a felnőtt labor részlegbe. Ott egy másik laboros szárnyas tűvel egyetlen szúrásra vénát talált, le is tudta venni tőle.

Sanszos, hogy pár hónap múlva újabb vérvételre lesz szükség.

Szerintetek ha szólok előre, hogy a múltkor nem tudták normál tűvel levenni, egyből ahhoz kerülhetünk, aki ügyesebb, gyakorlottabb a problémás eseteknél vagy előbb megint megkínozzák?


2015. dec. 3. 13:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én biztosan szólnék, hátha akkor odaküldenek, vagy elővesz egy normális tűt az első nő.


két dolog jutott eszembe tippként: 1. esetleg a másik karja? 2. van debrecenben centrumlab, ha nem annyira drága a vizsgálat, beutaló nélkül mehettek és én a bp-iekkel nagyon elégedett vagyok (több helyen is voltam): [link]

2015. dec. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Mindkét karjára feltette mindkét laboros a szorítót végül a jobb karjából vették, ami elsőre is meg lett kínozva. Mondták mindketten, hogy nagyon vékony vénái vannak. Az első próbálkozásnál állítólag összeesett a véna, ahogy megszúrták.

Nekünk a gasztro adta a beutalót és csak ott helyben lehetett megcsinálni.

2015. dec. 3. 13:37
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, gyereknél hogy működik, de anyukámnál sajnos a kínzást alkalmazzák. Anyunak világ életében alig találtak vénát, gyakorlatilag egy pont van a könyökhajlata oldalában és egy a csuklóján ahol tudnak vért venni. A kemo előtt, alatt és utána is, most már 8 éve, rengeteg vérvételre és kontrasztos CT meg MR vizsgálatra küldik el. Eddig egy ember volt, aki elsőre eltalálta nála az eret, de általában 5-6 tapasszal a kezein jön ki a rendelőből, és sokszor 2-3 ember is böködi, van hogy egyszerre. De ha szólni mer, megmutatva, hogy hol tudják megszúrni, gyakorlatilag ordítva küldik el a fenébe, hogy hogy mer beleszólni. Remélem, egy gyerekhez azért máshogy állnak hozzá.
2015. dec. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez nagyon elszomorító! Mindent elkövetek majd a lányom érdekében! Remélem, nem kínozzák meg csak azért, mert a szárnyas tű drágább, mint a sima!
2015. dec. 3. 13:50
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Huh nem is tudom, hogy gondolta, hogy a sima tűvel a te 2,5 évesedtől leveszi a vért. Nekem a nagyobbnak már 2x kellett vért venni itt a helyi kórházban a gyerekosztályon a nővérke ügyesen megoldotta a "kis" szárnyas tűvel. 1x próbálták neki levenni a sima laborban a "sima" tűvel, akkor már ő 3 múlt, de mivel első szúrásra nem sikerült mondta is a laboros, hogy menjünk fel a gyerekosztályra, hogy ott a másik tűvel le tudják venni. Ott nem is fájt a drágámnak egyáltalán a vérvétel. A másiknál azért mondta, hogy fáj mikor szúrták. Egyébként neki is "rossz" vénája van, mint nekem, nekem felnőtt létemre a kis tűvel szúrnak ha kell :)

Úgyhogy legközelebb szólj, hogy oda adjanak beutalót (nekünk a gyerekorvos így tett).

2015. dec. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

nekem berobbantották az sztk-ban a vénámat mindig, azóta járok a centrumlabba.:) ott nem állat módjára csinálják.


azért küldtem el a labort, hogy meg tudd nézni a vizsgálatokat, hogy magad is kérhesd, ha tudod, hogy mi kell (a beutalóból ugyanis ez kiderül). de nem erőltetem rád, ahogy gondolod:)

2015. dec. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket. Én úgy tudom, hogy a szakrendelő az ottani laborba adja a beutalót. Elég sok dolgot néztek, teljes vérkép+allergia+pajzsmirigy.
2015. dec. 3. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!