Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 39 éves, lombikos kismama...

39 éves, lombikos kismama vagyok. A 16. heti vérvételnél 1:130-hoz arányt állapítottak meg Down kórra. Ez nagyon rosz? Egy hét múlva megyek magzatvízvételre. Félek.

Figyelt kérdés
2015. máj. 29. 11:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak egy szám, ettől még lehet teljesen egészséges babád! 130 ilyen eredményből 1 down koros. A másik 129 pedig egészséges. Szóval próbálj minél kevesebbet idegeskedni miatta, nem lesz semmi baj.
2015. máj. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez még csak egy kockázatbecslés, a pontos eredményt a másik vizsgálat adja. Szorítok!
2015. máj. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

39 évesen -ha nem lombikos lennél, de így teljesen megértem- azt mondanám, hogy fölösleges bármilyen teszt.


Nem mondom, hogy nem lesz semmi baj, mert nem tudhatom, senki nem tudja, míg nincs meg a magzatvíz eredménye. Annak nagyobb az esélye, hogy egészséges lesz, ez az eredmény ugyanis valószínűleg nagyrészt az életkorodból adódik.

2015. máj. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, ez csak egy statisztika! A véreredményt es az életkort , a testsúlyt es a tarkóredő eredményt , plussz azt hogy lombikos vagy, számolják. Az életkor kockázatnál még így is jobb lett! Van hogy az életkort súlyozzák, van ahol a testsúlyt. Szerintem semmi értelme . Nekem se lett túl jo, felhívtam őket és mondta a biológus csaj hogy az életkoromat duplán számolták mert azzal súlyoztak. A testsúlyt sem ertem mert mi alapján gondolhatják hogy vkinél túlsúly van ha nem is tudják hogy hány centi magas. Én nem mentem további vizsgálatokra és gyönyörű egészséges babám született. Minden jót nektek!
2015. máj. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat. Jövőhéten még vár rám egy 3D-s ultrahang, aztán a magzatvíz vétel. Nem tudom, számít-e, de "AA" kategóriás blasztoszcitát ültettek be, egyet.
2015. máj. 29. 17:26
 6/8 anonim ***** válasza:
Hogy vagy?
2015. jún. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem sikerült a magzatvíz vétel, pedig kétszer is megszúrtak, de csak vér jött, magzatvíz nem, de legalább a babával nincs gond, azóta voltam ultarhangon, a baba jól van, én meg még mindig aggódom, hogy hogyan tovább. Megint nem merem bevállani a magzatvíz vételt.
2015. jún. 10. 14:06
 8/8 anonim ***** válasza:
44%
Biztosan minden rendben lesz, nyugodj meg!
2015. jún. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!