Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » A kruppot kezelni kell, vagy...

A kruppot kezelni kell, vagy magától elmúlik általában, ha nincsen nagy roham? Mennyi idő alatt pusztítja el a szervezet a vírust?

Figyelt kérdés

2015. dec. 5. 00:48
 1/8 anonim válasza:
0%

Húúú még egy szülő!!

Amúgy akrupp egy láz görcs ami magátol elmúlik és max 5 éves korik tart

2015. dec. 5. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

[link]


A krupp nem lázgörcs.

2015. dec. 5. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen kell kezelni surgosen! Horgotagitot szoktak altalaban es inhalatort, egyebkent kicsit hasonlit a horghuruthoz csak elvileg ez megrosszabb... Nem tudom es nem is szeretnem megtudni mien ez.
2015. dec. 5. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Méghogy a krupp lázgörcs:-(


Saját esetünk: kislányom majdnem 3 éves volt, este lefektettük, rá egy órára iszonyú furcsa hangon kezdett köhögni, mélyről, hangzásra mintha egy hártya lett volna a torkában, amit nem tudott átszakítani. Közben olyan volt, mintha nem kapott volna levegőt (nem is kapott rendesen). Kikaptam az ágyból, remegett, mint a nyárfalevél. Utóbb az orvos mondta, hogy az ijedségtől, amiért nem jut rendesen levegőhöz.


Apa ölben a nyitott ablakhoz vitte, én meg hívtam az ügyeletet, ott mondták, hogy krupp. A következőt javasolták: Rectodelt kúp, Calcimusc, valamilyen antihisztamin (Cetizirin volt itthon). Aztán jöhetett az inhalálás hidegpárát fújó készülékkel, majd fél órára kiültünk vele a kertbe (március volt).

A gyógyszerek beadása után már pár perccel javult a helyzet, csak a légzése volt furcsa egy darabig, de az is helyreállt fél órán belül.

Az ügyeletes azt mondta, ha oldódik a roham, akkor nem kell kórházba vinni, csak másnap megmutatni a gyerekorvosnak. Így is lett. A dokink elmondta, hogy várhatóan megismétlődik az eset, így ezek a szerek mindig legyenek kéznél. Ugyanis, ha azonnal segítséget kap, nagy eséllyel otthon is kezelhető.

Lekopogom, nálunk egyszeri eset volt, de elég is volt az az egy!

2015. dec. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
de meddig lehet újra, évekig? a kezelés csak a rohamra vonatkozik, nem? de hosszú távon nem lehet tenni semmit? szóval, ha vége a rohamnak, akkor minden megy tovább, lehet közösségbe menni?
2015. dec. 5. 08:54
 6/8 anonim ***** válasza:

Én írtam a hosszú választ.

Minden attól függ, milyen erős a roham. Az én kislányomnál másnap reggelre csak egy közepes takonykór alakult ki.

Viszont barátnőm kislánya az első rohamnál majdnem meghalt. 1 hétig volt kórházban, majd még 2 hétig nem mehetett bölcsibe, és nagyon durva volt a légzéshangja. Nála ismétlődőek voltak a rohamok. 1 éves korában kezdődtek, és 4 éves koráig tartottak. Szerencsére ahogy nőtt, úgy ritkultak, és enyhültek.

Ők amúgy kaptak valamilyen puffot is, amit mindig használniuk kellett.

2015. dec. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy krupp vírus, a krupp egy tünetegyüttes.

A gyakoribb légúti fertőzéseket okozó vírusok felnőtteknél azért nem okoznak kruppot, mert erősebb a porc és nagyobb a garat keresztmetszete.

Kisgyerekeknél még szűk, így ha 1 mm-t duzzad, már elzárja a légutat és fulladni kezd. Gyakorlatilag a krupp a gégefő gyulladása, amitől megduzzad, szűkebb lesz a keresztmetszete.


Tüneti kezelés van rá: speciális szteroidos kúp, illetve hideg pára belégzése (télen elég kivinni a hideg levegőre, már az lehúzza kissé a duzzanatot, de csakis a kúp beadása után!).


3 éves kor alatt a legveszélyesebb, ugyanis elzáródhat a légút és megfulladhat. Ezért kell kórházba vinni.


Felnőtteknél is előfordul a garat duzzanata légúti fertőzésnél, de ott a nagyobb átmérő miatt még mindig marad hely, ezért nem fulladnak, így a krupp se jelentkezik bizonyos kor felett.

2015. dec. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Itt a Mi történetünk :( [link] Jó egészséget Nektek is !!!
2015. dec. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!