Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hányás-hasmenés ilyenkor mi van?

Hányás-hasmenés ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kisfiam 4 éves.

Kedd hajnalban kezdődött a hányás, amit ivott (kacsa amúgy) mind kijött. Elvittem az orvoshoz, szurit is kapott 10:00 körül. Semmit nem írtak ki. Délután telefonon kihisztiztem dedalonettet, mert du 1-kor már megint mindent kihányt . Kórházi beutalót is a kezembe adtak, ha rosszabbodik kórház, nehogy kiszáradjon. kiskanalanként ment be egy pici szénsavtalanított kóla, + a kúp. ivott teát és vizet kiskanalanként. Este rendesen aludt , éjjel sem volt baj, Majd nappal sem.. Kiskanállal itattam tovább, enni evett pufit, ropit, banánt, kekszet... Eljön a szerda este, hányás.. kúp be. ezután befalt egy kis tányért zsírtalanított húslevest ( benne répa-krumpli) 10 perc múlva hasmenés. Csütörtök este hányás.. várunk, hátha csak az az egy lesz. Nem, újra hányik immár nagyobb adagot, kúp be. Az esti hányás mindig vacsoránál van, mielőtt elkezdene enni.. Hányás előtt szól, hogy hányni fog, akkor elszontyolonodik, hányás után mintha mi se történt volna, ugrál játszik, jókedvű.. Hasát fájlalja, felhúzza a pólót és a hideg takarót stb-t pakolja rá. Kiszáradva nincs, egész nap itatom kiskanállal. Ilyenkor mi van? Nem kéne gyógyszer vagy valami? Miért hányik esténként újra? Meddig fog ez még tartani?

Bátyján átszaladt a vírus ( 1 éjszaka 2x hányt , 4 napra rá 1 hétig hasmenés-max napi 4x)



2015. dec. 19. 08:30
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A húsleves baromi rossz ötlet volt. Semmilyen húslevest nem szabad adni, enni olyannak, akinek hányása-hasmenése van.

Csak a diéta. Keksz, ropi, pirítós, párolt rizs, főtt krumpli és sok folyadék, azt is valóban kortyonként, többet inkább kis mennyiségben.

Ha nagyon vészes, akkor azért adható kúp.

Ja, és semmilyen tej, tejital vagy tejtermék. Nem tudom, hogy melyiket adod neki, de ilyenkor az abszolút minden formájában kizárva, míg át nem megy rajta a betegség. Illetve probiotikum, az meg mehet dupla dózisban.

Ha viszont ezek ellenére is tovább tart, akkor nem ártana egy vizsgálat, mert lehet, hogy nem vírusról van szó, hanem másról és kell másmilyen kezelés.

2015. dec. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
77%

Ilyenkor a hányással és hasmenéssel pucolja ki a vírust a szervezet. Nem igazán jó gyógyszeresen benntartani.


Amíg nem szárad ki, addig hadd jöjjön ki minden. Háztartási kekszet, stb kaphat.

A másfél éves lányom 5 napig hányt, alig evett valamit. Gond nélkül átvészelte, bár én rehidratáló port is vettem, abban benne van minden, amit ilyenkor elveszít a szervezet. Ezen kívül ropi, háztartási keksz, más nem.


Lassanként csökkenni fog a hányások és a hasmenések gyakorisága, mennyisége, de ezt ki kell várni. A kiszáradást kerüljétek el, ilyen gyakran ne kapjon kúpot!

2015. dec. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!