Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Másfél-két éves gyereketek...

Másfél-két éves gyereketek hogyan viszonyul a orrszívóhoz és más, gyógyászati "segédeszközökhöz" (pl. Baby inhaler)?

Figyelt kérdés
Tehát bármi, ami konkrétan nem okoz fájdalmat, de nyugton kell maradni hozzá és rá/bele kell nyomni az arcára/orrába.
2015. dec. 27. 13:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen már kifújta az orrát mindhárom. Előtte nagyon utaltak az orrszivot.
2015. dec. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
inhalálni akkor, ha alszik, orrszívás: oh, jajjj. Mumus.
2015. dec. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Baby inhaler néven a kisgyerekeknek alkalmazott asztmapumpa-kiegészítőre gondoltam, ilyen:

[link]


A párnás végét kell az arcára nyomni, a másik végén meg a pumpából nyomogatni a porlasztott cuccot.

2015. dec. 27. 13:55
 4/9 anonim ***** válasza:

2 éves most a fiam, ő nagyon szereti az orrszívót, még akkor is, ha elég náthás és oda van, mindig mondja, hogy "csiki", csikizi az orrát, és nevet...

Az inhalálós nálunk semleges, szerencsére nem használjuk sokat.

2015. dec. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A porszívós orrszívótól rosszul van a lányom, végig üvölti és csapkod, rugdalózik egyhuzamban.

Az inhalert 5 hónapos kora óta naponta használjuk, semmi gondja nincs vele, megszokta, engedi. Az inhalátort dettó, most 2 éves, már egyedül is meg tudja csinálni magának.

2015. dec. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
17 hónapos. Az orrszíváshoz láb közé kell fognom, mert sír közben és kapálózik, a baby inhaler-t csak egy megbetegedés alkalmával kellett használni 5 hónapos korában, de nem kifejezetten szerette, az inhalátor használatának sikeressége pedig hangulatfüggő.
2015. dec. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Akésőbb érkezők kedvéért, mert anno én is összekevertem a két eszközt: az inhalátor általában Salvus vizet (vagy esetleg mást) porlaszt. Azt csutorával vagy maszkkal kell belélegeztetni a gyerekkel. Kruppos, vagy egyén légúti betegségeknél szokták ajánlani.


Míg a baby inhaler kifejezetten asztma gyógyszer bejuttatására alkalmas. Nagyobb gyerekek, felnőttek, már magát az asztmapipát szívják meg (ők tudnak mély levegőt venni, miközben megnyomják és kibocsátja a porlasztott hatóanyagot), de bizonyos kor alatt ez még nem megy, ezért kell ez a kisegítő eszköz, amit feljebb linkeltem képpel. Hasonló a nevük, eleinte engem is megkevert, így megértem, ha valaki nem erre asszociál.

2015. dec. 27. 21:58
 8/9 anonim ***** válasza:

6-os vagyok

Nagyjából addig keveri az ember, míg nincs szüksége rá. Nálunk a baby inhaler-t hörgőgyulladás miatt kellett használni, az inhalátort pedig krupp esetén.

2015. dec. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is később érkező vagyok, és sajnos nagyon jól tudom, hogy mi a különbség köztük.

2 asztmás gyerekem van, 2 és 4,5 évesek, mindegyiküknek állandó gyógyszere a Flixotide, illetve a Ventolint is rengetegszer fújtam már nekik. Elképzelheted hányszor volt a kezemben már a baby inhaler, illetve az inhalátor is sokszor előkerül nálunk. A nagyobbik kislánynál már Volumaticot is használunk, neki ez is jó.

2015. dec. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!