Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mit használtok a gyerekeknél...

Mit használtok a gyerekeknél megfázásra?

Figyelt kérdés

Ebben a nyirkos időszakban sokat náthásak a gyerekek, de úgy érzem, már nem igazán használnak a jelenlegi gyógyszereink. Lázuk sosincs, csak be van dugulva az orruk, vagy épp folyik, hol szárazon, hol hurutosan köhögnek, fáj a fejük. De ennyi. A gyerekorvosunk azt mondta, nem kell mindig hozzá szaladnunk, elég messze van, másfél óra autóval, használjak nyugodtan vény nélküli készítményeket. De milyet? Ti mit használtok? Mi az, ami bevált? Mi az, amit nem ajánlotok, mert semmit sem ért? Használtok esetleg bedörzsölőt? Vagy éjszakára mit adtok, hogy a köhögéstől tudjanak aludni?

Köszönöm, ha válaszoltok!



2015. dec. 29. 13:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Oscillococcinum ha hiszel a homeopátiás szereket vagy Coldrex, ha nem és elég idős a gyerek hozzá.
2015. dec. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyi idősek a gyerekeid. Nekem 3 éves a fiam, Baby luuf kenőcs nagyon jó, van azt hiszem kinder változata is. C és D vitamin, illetve calcumusc. Ha nem lázasodik be, ezeket használom. Kakukkfűtea jó köhögésre, ha nem issza meg, esetleg fürdővízbe is tehető, ha belélegzi az is jó. Ha eldugul az orra a pizsamára szoktam levendula olajat cseppenteni, az is könnyíti a légzést.
2015. dec. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ami nekünk bevált: c és d vitamin emelt adagban, Sinupret nyákoldó, torokfájásra tantum verde. Szoktam a hátukat bedörzsölni, baby loof balzsammal. Ha betegek, soha nem adok multivitamint. Sokat kell inniuk, hogy a nyák könnyebben elfolyósodjon. Én meg szoktam emelni az ágyuk fejvégét. Lefekvés előtt alapos átszellőztetés. sósvizes orrsprayt használunk naponta sokszor, nasicot 3x.

Én szoktam a gyerekeimet inhalálni is, meg vettünk Salin sóterápiás készüléket, úgy veszem észre, hogy jó.

2015. dec. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Még csak 17 hónapos, de krupp-ra hajlamos, így próbálom idejében elcsípni a betegséget, nehogy roham legyen belőle.

Alapból kap C és D vitamint, náthásodás és/vagy enyhe köhögés esetén pedig Sinupret, Calcimusc, Sterimar orrspray, Nasivin orrcsepp, amik előkerülnek, emellett napközben sok szellőztetés, éjszaka pedig hideg párásítás a szobájában.

2015. dec. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem hiszek a homeopátiában, és nem is kaphatnak ilyet, mert szinte minden természetes anyagra allergiásak, értsétek úgy, hogy még a krumplira, almára is, sokszor befulladnak. C és D vitamint emelten kapnak ilyen időben. Salvus vizes orrspray kell, hogy orrot tudjanak fújni. Emelett elég nyirkos bent a levegő, párásítani nem tudok. Hiába van kályha, ami szárítja a leveght, meg szellőzteto rendszer, így is túl párás.

Köszönöm a tanácsokat, megfogadom.

2015. dec. 29. 14:40
 6/11 anonim ***** válasza:
köhögésre ami nálunk tökéletesen bevált: disznózsírral kend be a mellkasát, én száraz textilpelenkát teszek erre rá és ezt fáslival körbetekerem még rajta, napközben is éjszaka is lehet használni :)
2015. dec. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A kéményetek rendesen szellőzik, megfelelő a bélelése?

Nem megfelelő kéménnyel és/vagy nem megfelelő fűtőanyaggal (nem elég száraz fa) könnyen kerülhetnek szennyező anyagok a lakásba is és azok köhögést, asztmát, allergiát provokálhatnak.

2015. dec. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 mi a fene ***** válasza:

1. kérdezd meg az orvos, ő mit ajánl, mégis ő ismeri legjobban a gyereket.

2. Nézesd meg az orrmandulájukat szakorvossal. Ha nagy nem kap az orrán levegőt, száján veszi éjszaka, kiszárad a torka, jönnek a bacik. Tapasztalatból tudom, nálunk ez bevált 30 éve, és most is volt ilyen probléma a családban, ami igy oldódott meg.Ki kell vetetni, rutinműtét, nem kell tőle félni.

2015. dec. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Először is minél tejmentesebb étrendet, mivel a tej nyákosít. Nem kapnak cukros ételeket. Naponta egyszer csirkehúsleves (benne fokhagyma, vöröshagyma, bőrös hús, zöldségek, petrezselyem), már az is elég, ha a levét megeszik. Ha jólesik, főétkezések között ehetnek gyümölcsöket (friss vagy aszalt).

Bacis fertőzés esetén propoliszt, vírus esetén ezüstkolloid oldatot kapnak mézes gyógyteában (hársfa, kamilla, bodza, lándzsás útifű).

Orrfolyás, orrdugulás esetén Sterimarral tisztítom az orrukat, utána Euphorbium spray (homeós).

Éjszakára citromos eukaliptusz illóolajat teszek nedves törölközőre, ezt a fűtőtestre a szobájukban.

Amióta így kezelem őket, 3 napig tart egy megfázás. (Korábban gyógyszeres kezelés mellett volt több hétig tartó, fülfájással egybekötött nyavalyájuk is.)

- két ovis kisfiú anyukája -

2016. jan. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egyébként ha "minden természetes anyagra allergiásak", akkor itt az ideje, hogy elvidd őket egy homeopátiás orvoshoz. Nem baj, ha nem hiszel benne, majd fogsz.

Ha gyenge az immunrendszerük, a sok gyógyszer (a vény nélkül kiadhatók is), és esetleges antibiotikumos kezelés csak tovább ront a helyzeten. Más módszereken kellene most már gondolkodnotok (homeopátia, természetgyógyász, gyógynövények, sóbarlang, étrendváltoztatás).

2016. jan. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!