Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Láz esetén mielőtt még gyógysz...

Láz esetén mielőtt még gyógyszert adnátok, ki mivel próbálja lenyomni, csökkenteni?

Figyelt kérdés
Első gyermekes anyuka,9,5 hos a kislányom.
2016. jan. 11. 20:52
 1/3 anonim ***** válasza:
60%

lázcsillapító 38 felett azonnal!! az alatt semmi. 40 foknál egész testes borogatás vagy hűtőfürdő.

egyébként a láz viszonylag gyakori - igen magas lehet a babáknál, nagyon sok mindenre lázzal reagálnak, pl olyanról is hallottam hogy hiszti miatt lázasodik..de egy 9,5 hósnál nem igazán ez van a dologban.


a gyerekorvosom azt mondta, lázzal önmagában nem kell ügyeletre menni, még 40 foknál sem, csak ha társul hozzá valami szokatlan pl. zavarodottság, vagy aluszékonyság, vagy hasmenés vagy hányás stb.

és 3. vagy 4. lázas napon mindenképp fel kell keresni az orvost, akkor is ha nincs más tünet.

2016. jan. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Szerencsére még nem volt láza a kislányomnak,viszont most megfázott és gondoltam felkészülök mindenre.
2016. jan. 11. 22:12
 3/3 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok a lázcsillapítás híve. A láz hasznos dolog. Nyilván nem 40 fokosra gondolok, de olyan 39 fokig mi nem szoktunk gyógyszert adni, főleg nappal nem. Este az más, ha már mondjuk második napja tart, akkor este lefekvés előtt adunk lázcsillapítót hogy nyugodtabban tudjon aludni.
2016. jan. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!