Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan, és mikor érdemes...

Hogyan, és mikor érdemes csökkenteni a gyógyszert, hogy aztán letehessem?

Figyelt kérdés

9 hónapon át szedtem nyugtatót alvászavarra. Elkezdtem szedni mellé antidepresszánsokat (mert felírták, de elég $zarok voltak.)

Augusztus óta szedek Quetiapine-t, 75 mg-ot (25 mg-osból 3 db), most tudtam lerakni így a Frontint 3 napja.

Mikor érdemes elkezdeni annak a csökkentését, hogy ne legyen hirtelen megterhelő?

És mennyivel lenne célszerű?

(Ne írjátok, hogy kérdezzem az orvost, aki felírta, mert nem mostanában kell mennem vissza.)



2015. okt. 13. 08:14
 1/7 anonim ***** válasza:
35%
Kérdezd meg az orvost - telefonon.
2015. okt. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tapasztalatokat várok, kìmélj már meg a semmit érő $zarodtól, nem kötelező ám válaszolni...
2015. okt. 13. 08:58
 3/7 anonim ***** válasza:
34%
Ahogy látom inkább ne hagyd abba még ezeket, szükséged van rájuk. Halál komoly.
2015. okt. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ha valamihez nem értesz, nem kell belevauuuuu.....
2015. okt. 13. 09:36
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! Csak lassan, fokozatosan csökkentsd, akkor nem lesznek megvonási tüneteid.

Szedsz 3x1 valamit, akkor az első héten a reggeli adagot csökkented félre: reggel fél, délben 1, este 1

meglátod okoz-e problémát. Ha minden rendben, akkor még egy felet leveszel valamelyik adagból a következő héten: reggel fél, délben fél, este 1.

Szóval a lényeg, hogy apránként csökkentve eljutsz napi 3x 1/4-ig, ezután már 2x negyed, aztán 1x negyed és végül elhagyod egészen.

Fontos, ha bármilyen kellemetlenséget érzel, emeld vissza az előző heti csökkentett adagra kb 1 hétig, aztán még kisebb adagot vegyél el.

És legyél türelmes, nem megy egyik napról a másikra, ehhez minimum három-négy hónap kell, de lehet fél év is. Sok sikert neked.

2015. okt. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Utolsó: Köszönöm szépen.

Mivel még csak most tettem le a Frontint, akkor 1 hetet várok, és elkezdem a másikat is csökkenteni.

(Alvászavar miatt kellettek egyébként.)

2015. okt. 13. 11:21
 7/7 anonim ***** válasza:
55%
Ha kiújulnak, vagy súlyosbodnak a bajaid, bennünket itt megtalálsz.
2015. okt. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!