Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mikor lehet legkorábban...

Mikor lehet legkorábban kivetetni a mandulát? És mikor érdemes?

Figyelt kérdés

Férjemnek kiskorában sokat fájt a füle, rendszeresen fel kellett szúrni.

Fiam még nincs 3 éves, többször volt már fülgyulladása. Azt gyanítjuk, hogy Nála is a műtét lesz megoldás, mint az apjánál.

Kicsinek tartom még egy műtéthez, de az sem jó, hogy sokat fájlalja a fülét.

Fogok orvossal is beszélni erről, csak kíváncsi vagyok esetleg "tapasztalt" anyukák tanácsára.

És mikor viseli könnyebben? Ilyen kicsiként, vagy 5-6 évesen esetleg?


2016. jan. 13. 21:46
 1/7 anonim ***** válasza:
34%

Nekem kb 13 éves koromban vették ki, nem altattak, emlékszem mindenre - nem volt jó. Kb. egy hét alatt jöttem rendbe, de az volt az indok, hogy egy hét betegség, antibiotikum, 1 hét rendben, aztán elölről. Nekem eddig húzták anno.


Öcsém nem sokkal utánam esett át rajta, őt sem altatták, nem emlékszik semmire. Kb. 6-7 éves lehetett. Másnap már sajttal töltött rántotthúst kért és evett is :/


A kórházban mellettem egy 5 éves forma kisfiú feküdt. Őt sem altatták, de neki még hiába mondták el, hogy a vért nem szabad lenyelni, mert... mert ki fogja hányni és felszakad a kötés az erekről az erőlködéstől. Ez történt, nem volt jól.


Szóval szerintem akkro vetesd ki neki, amikor már ért kicsit abból, ,mit kell tennie, de még nem tin és nem egymást érik a betegségek. Viszont a mandulakivétel már indokolt és javasolt.

2016. jan. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem korfüggő. Ha indokolt, kiveszik 2 évesen is, ha nem, akkor meg nem szabad hozzányúlni.

Nálunk a fiamnak is mondták, hogy lehet, hogy ki kellene venni az orrmanduláját, mert orrhangon beszél. Kicsit halogattuk a dolgot és kinőtte, most 6 éves, orrhangnak nyoma sincs, ritkán beteg.

A lányom 1,5 éves kora óta küzdött a fülgyulladásokkal, minden nátha a fülére ment. 3,5 éves volt (tavaly), amikor kivették neki az orrmanduláját, azóta alig fordult olyan elő, hogy gond lett volna a fülével.

Nem viselte meg, bár emlékszik rá, még aznap este haza is jöhettünk.

2016. jan. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Csak indokolt estben veszik ki, pláne, hogy vissza nőhet
2016. jan. 14. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A lányomnak 3-4 éves koráig sokszor fájt a füle, volt, hogy fel is szakadt, és dőlt belőle a savó. Mellé rendszeresen orrdugulással küzdött, ami allergia következménye. Nekem azt mondta a fül-orr gégész, hogy ennyi még nem indokolja a kivételt.

Most lesz jövő hónapban 5 éves, az elmúlt kb. egy évben egyáltalán nem fájt a füle (kopp-kopp), megszűntek a gyulladások, a fülmelegítések, szóval úgy néz ki, magától megoldódott a probléma.

A barátnőm kislányának kivették, az ő orvosuk ajánlotta. ott az volt a baj, hogy amint bedugult a gyerek orra mondjuk egy megfázás miatt, azonnal elkezdett nagyot hallani. Meg olyankor veszettül horkolt. Neki 5 évesen vették ki, nagyon jól viselte. Kedden reggel mentek, szerda este mentek is haza.

2016. jan. 14. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egymás után 2szer gyulladt be a fiam füle, megnagyobbodott az orrmandulája és hiába kapott 3 antibiotikum kúrát, ujra kezdett begyulladni a füle, ez kb 4-5 hét leforgása alatt történt. Pont 2 éves volt mikor kivették neki. Azóta rendben van a füle, fél év telt el a műtét óta. Nálunk ez az egész egy vírussal kezdődött, úgy hogy előtte sose volt beteg. Reggel megműtötték délben már evett, jókedvű volt. Az orrmandula műtétet minden gyerek nagyon jól viselte,az osztályon.
2016. jan. 14. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem önmagában az, hogy többször volt fülgyulladása, nem ok arra hogy kivegyék az orrmanduláját. Mit jelent az hogy többször? Ha mondjuk évente 2-3-szor volt úgy, hogy nem kellett felszúrni se mert az antibiotikumtól elmúlt szépen, akkor biztos nem vetetném ki, viszont ha rendszeres, gyakori a fülgyulladás, minden nátha rámegy és már többször is fel kellett szúrni akkor elgondolkoznék rajta, de persze fül-orr gégészt kérdezz meg erről!
2016. jan. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Fiatalabb korban jobb. A tesómnak több műtéte is volt, orrmandula kétszer, garat egyszer. Az utolsó 15 évesen volt, azt nagyon megszenvedte, az első kettő 2 és 5 évesen, azok meg se kottyantak neki.
2016. jan. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!