Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Nem kötelező oltásokat megkapj...

Nem kötelező oltásokat megkapja vagy ne a baba?

Figyelt kérdés
2016. jan. 19. 14:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
ezt neked kell eldönteni!!!!
2016. jan. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nálunk az agyhartyagyulladas ellenit és a bárányhimlő vedooltast kapta meg.
2016. jan. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Tényleg te tudod. Én oltattam volna rotavírus ellen is de amilyen bukós a babám értelme nem lett volna. Himlő ellen kap majd, agyhártyagyulladás ellen is.
2016. jan. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ezt mindenkinek magának kell eldönteni. A fiam egyedül a bárányhimlő ellenit nem kapta meg (el is kapta 2,5 évesen, szerencsére könnyen átvészelte). Én így vagyok nyugodt.
2016. jan. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ezt te döntöd el.

Nálunk a Streptococcus, és a pneumococcus ellen kapta meg.

A rota és bárányhimlőt nem adattam be.

2016. jan. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én mindkét gyerekemnek az agyhártyagyulladás ellenit adattam csak be.
2016. jan. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Kérdeztem a gyerekorvosunkat, ő klinikán dolgozott korábban, elég sok ronda dolgot látott és azt tanácsolta, az agyhártyagyulladás ellenit ne hagyjuk ki. A többit ha akarjuk beadja, de azt az egyet kérte, hogy nagyon fontoljuk meg és adassuk be inkább.

A többit nem kértük, hiszek neki.

2016. jan. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Agyhártya ellenit megkapta. A többit "feleslegesnek" tartotta a doktornénink. Régi vágású, van tapasztalata. Bárányhimlőt én sem akartam, essen át rajta. Rota meg szinte felesleges, mert az oltás csak 2 törzs ellen véd, a vírusnak meg 22 törzse van.
2016. jan. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Megkapott mindent, ami lehetséges és ajánlott volt. Nem szeretnék a kórházi ágya mellett guggolni, egy olyan dolog miatt, ami kivédhető lett volna. Én így vagyok nyugodt.
2016. jan. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ez nagyon nehéz kérdés, legalább is számomra. Hisz végig kell gondolni, hogy melyik a legkevésbé veszélyes a picike. Azt sem szabad figyelmenkívül hagyni, hogy az oltásoknak bizony lehetnek komoly szövődményeis. Nem biztos, jogy azonnal 3 napon belül. Azt is meg jell gondolni, hogy a betegség szempontjából mennyire veszélyeztetett a pici. Van-e nagyobb testvér aki hazahoz minden bacit, anyatejes-e, hogy reagált az eddigi oltásokra a szervezete. A meningociccus fertőzés eléggé veszélyes. A meningococcus B nálunk elég gyakori, viszont az oltás számomra túl új, hogy be merném vállalni. Gyakoribb a B, mint a C. De 1 éves kor alatt nem akarnám beadatni, pedig ilyenkor a legveszélyeztetebbek a picik. Talán várnék vele addig, amíg csak egy oltás kell. Nem tudom. A kötelezőktől is nagyon féltem. És most nem a lázra, sírásra gondolok. Az emberi immunrendszer sokkal titokzatosabb, mint az univerzum. Nem tudhatjuk hosszú távon a gyermekeink javát fogja szolgálni, vagy sem. De a teljes oltástagadástól is félnék. Nehéz kérdés, hogy mit igen és mit nem. Ezt neked kell mérlegelned.
2016. jan. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!