Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha mondjuk torokgyulladása...

Ha mondjuk torokgyulladása lenne a kisfiamnak aki 16,5 hónapos, és nem tudom kiváltani a gyógyszert milyen nagy baja lenne?

Figyelt kérdés

Sajnos szó szerint egy fillérünk sincs egyetlen segítségünk ,sincs, és ma viszem a kicsit orvoshoz, már előre rettegek mit ír fel a dokinő mert nem tudnám kiváltani!! Az a jó hogy 2 napja nem lázas , csak iszonyúan taknyos , szörcsög röfög, nappal szívjuk az orrocskáját tök jól el van de éjjel botzalmas!

Szinte patika van itthon , tehát van miből válogatni a doktornőnek , ezeket a felsorolom neki az jó?

Kérem a negatív válaszolók kíméljenek van elég bajunk!!

Köszönöm


2016. febr. 22. 06:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%
Nem mindegy mi baja van,mert ha antibiotikum kúra kell neki,akkor azt nem lehet mással helyettesíteni.
2016. febr. 22. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
20%
Antibiotikum az ezres alatt van,kérj valakitöl rá. Amugy átlag az,hogy kalcium,köptetö este csillapító.
2016. febr. 22. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
67%
Továbbhúzódhat a tüdejére (tüdőgyulladás), légcsövére vagy arc-/orrüregre, középfülre.
2016. febr. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
53%
Antibiotikum mással nem helyettesíthető. Ha azt ír fel és nem váltod ki, a gyerek pedig rosszabbul lesz, akár eljárás is indulhat ellened kiskorú gondatlan veszélyeztetese miatt. A gyerek súlyos beteg lehet, tüdőgyulladás is kialakulhat, aminilyen kicsinel akár végzetes is lehet. Nem mennek bele most a felelős gyermekvallalas taglalasaba, de ha már ilyen helyzetben vagy, oldd meg, hogy legyen gyógyszere. Add el azt, amin intetnetezel, ha nem megy máshogy, egy adag gyogyszerre csak futja belole
2016. febr. 22. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
54%

ha ír fel gyógyszert, mondd el, hogy nincs pénzed, nem tudjátok kiváltani. Biztosan lesz javaslata vagy neki, vagy a védőnőnek, hogy ilyen esetben hova tudsz segítségért fordulni.

Még az is előfordulhat, hogy a rendelőben van készleten gyógyszer (gyakran megesik, hogy van kisebb raktárkészletük, nem te leszel az első, és nem is az utolsó, aki ilyen téren megszorul)


legyél őszinte. a gyerek egészsége fontosabb, mint a büszkeség.

2016. febr. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
36%
Ha felírna valamit mondd meg, mi a helyzet, de kétlem, hogy antibiotikumot írna fel egy gyereknek, aki nem is lázas.
2016. febr. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
7%

Én ilyennel nem is vittem orvoshoz a lányom soha.

Ha max. 3-4 napig tart a láz és az orrváladéka átlátszó, akkor vírus okozza a fertőzést, adjatok neki sok-sok C és D vitamint.

Mondjuk más téma, hogy én bakteriális fertőzéskor sem pártolom a gyógyszereket, vannak szuper természetes antibiotikumok.

Biztos lepontoz ezért majd pár szuperanyu, de nem baj, a lányom 4 éves és köszöni szépen, semmi baja :)

2016. febr. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
36%

utolsó: minden ilyennel orvoshoz kell menni, mert ha gyulladás van, visszajöhet a láz, ki kell kezelni, antibiotikummal.

HA a tünet csak láz, azzal nem kell orvoshoz menni, csak a 3-4. napon, mert a láz gyakori a gyerekeknél, sok mindenre lázzal reagálnak, és ha nicns más tünet, nem valószínű a gyulladás/megfázás...

De a kérdező esetében már akkor vittem volna orvoshoz, mikor lázas volt, taknyos stb...

kedves kérdező: egyrészt a baba gyógyszerek, még az antibiotikum is tök olcsó én multkor ugyanerre 3 dolgot váltottam ki 800 Ft-ért..antibiotikum is volt közte..

szóval nem kell ezres tételekben gondolkodni, de természetesen írd össze mitek van, és kérdezd meg a lehetőségekről, hogy ha máskor ilyen helyzetbe jutsz, kihez fordulhatsz. Pl önkormányzat eseti jelleggel nyújt települési támogatás néven segítséget például gyógyszerekre is, jövedelemtől függetlenül, ha olyan az élethelyzet, hogy valaki rászorul...ezt meg kell kérdezni, de lehet hogy adnak is a rendelőben ha úgy van hogy van készlet...szóval ki kell nyitni a szád, ilyenkor nem lehet szó büszkeségről :)

2016. febr. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
17%

Utolso , te orvos vagy ?

Hogy irod minden ilyennel orvoshoz kell rohangalni?

En 15 eve vagyok gyerekapolo ( dipmolas ) es NEM kell megfazassal orvoshoz rohangalni!

2016. febr. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
55%
nem, én nem vagyok orvos, viszont a gyerekorvosom szó szerint ezt mondta: ha csak láz van, nem kell orvos (még ügyelet sem), ha egyéb tünet, akkor orvos. Nekem ezt mondta...elnézést hogy a legjobb tudásom/információm szerint válaszolok a kérdésre. Tiszteletem neked, mint gyerekápoló, ő viszont szintén szakmabeli, diplomás gyermekorvos, tehát nekem az ő szava az első.
2016. febr. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!