Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Rossz gyógyszert kaptunk? Mit...

Rossz gyógyszert kaptunk? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kisfiam hurutosan köhög. A doki azt mondta vegyek rinathiol szirupot. Este akartam adni neki, akkor olvasom, hogy száraz irritativ köhögésre. De a kisfiamnak nem száraz a köhögése. Nem merem neki be adni.
2016. febr. 25. 20:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Csak ezt az egy félét kaptátok?
2016. febr. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Rinathiolnak van köptetője is. Én használtam a köptetőt a gyerekeimnek. Amúgy ne, ne adj neki, főleg este, ha hurutosan köhög.

Ez a köptető: [link]

Neked ez lehet: [link]

2016. febr. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a gyógyszertáros rosszat adott. Sokmindent nem tehetsz, holnap veszel egy köptetőt.

Én este egyébként a Lándzsás útifű jó éjszakát szirupot adom a gyerekeimnek, ha köhögnek.

2016. febr. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%

Pont, hogy estére szoktak írni csillapítót, nappalra a köptetőt, kedves #2-es válaszoló, ha annyira köhög.

Éjjelre semmiképp ne adj neki köptetőt, mert nem fog aludni semmit szerencsétlen.

2016. febr. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Kedves 4-es!

Alapvető szabály, hogy a hurutos köhögést visszafojtani, vagy köhögéscsillapítókkal enyhíteni nem szabad, épp ellenkezőleg: a váladék „felszakadását elő kell segíteni”, erre szolgálnak a köptetők.

Éppen ezért, a köptetők adás du. 5 óra után nem ajánlott. Köhögéscsillapítóval pedig tilos elfojtani, mert a váladék veszélyesen felhalmozódhat a tüdőben. Köhögéscsillapító adása ezért veszélyes lehet produktív köhögés esetén, mivel a visszamaradt váladék rontja a légzésfunkciót. Csak ennyi. Ezért írtam, hogy érdemesebb estére Jó éjszakát lándzsás útifüvet adni v. hagymateát (nagyon jó). Na, és persze túl kell élni a köhögős éjszakákat, de én nem kockáztatnék a gyerekemmel. Legalábbis a mi gyerekorvosunk ezt az elvet követi és baj még nem lett belőle. De, felhalmozódott váladék miatt már sajnos halt meg gyerek :(

2016. febr. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Hát pedig a mi gyerekorvosunk is azt mondta, hogy reggel-délben köptető, este köhögés csillapító (Sinecod csepp), hogy tudjon aludni.
2016. febr. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Értem mit mondasz, csak itt nem erről van szó. Éjjelre a pihenés érdekében sok esetben kell a csillapító, nappal pedig nyákoldó, és így ki tud ürülni, nincs lefojtva.
2016. febr. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
60%
Off, és bocsánat érte. Nekünk is mindig azt mondja a gyerekorvosunk, hogy éjszakára adjak Sinecod cseppet, de tök logikátlannak tartom. Ha egyszer hurutosan köhög, akkor nem merem elfojtani, még ha ébredünk is miatta. Szerintem józan paraszti ésszel végiggondolva nem érdemes köhögéscsillapítót alkalmazni még éjszakára sem, ha hurutos köhögésről van szó.
2016. febr. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Éjszakára kell a csillapító mivel szükség van pihenésre.
2016. febr. 26. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Akkor cseréld le az orvost mert egy idióta. Spiropent,és Aerius,plussz Calcium.
2016. febr. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!