Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Szokott még alsó tagozatban...

Szokott még alsó tagozatban olyan vizsgálat lenni az iskolában, ahol megnézik a kisfiúk fütyijét?

Figyelt kérdés
2016. márc. 3. 20:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Első osztályban meg igen. Kesobb nem tudom.
2016. márc. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
21%

Mi közük a fütyijükhöz szép is lenne!!

Aztán majd lelkisérülést okozna neki hogy nézegetik!Én még ilyenről nem hallottam

2016. márc. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%

Igen, az iskolavédőnő feladata a nemi fejlődés vizsgálata is.

2, 4, 6, 8, 10. osztályban van vizsgálat, nem tudom, hogy mindegyiken megvizsgálják-e, de kötelessége (lenne).

2016. márc. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
Neki lehet, hogy kötelessége lenne (szerintem nem az, nàlunk soha nem.volt ilyen), én meg mondhatom azt, hogy nem nyúl a gyerekhez, és pont. Főleg nem úgy, hogy egyszerre 5-10 gyereket vetkőztet alulsemmire. Ha màr nagyon akarja, megvan ennek a módja.
2016. márc. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Senki Márk ***** válasza:
70%

Tudni nem tudom, nincs gyermekem, de igen hasznos lenne. Eléggé sok -- a laikus számára nem feltűnő -- nemi rendellenességet kimutatna, mint például az egyik leggyakoribb probléma, a fitymaszűkület (ami ugye a későbbi nemi aktust ellehetetleníti, valamint a kamaszgyermek pszichés fejlődésére is káros, komplexusok alakulhatnak ki).

A szülők is ránézhetnének persze gyermekeikre, de nem jellemző, hogy egy fiatal szülőnek ilyen ismerete/tapasztalata legyen.

2016. márc. 6. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 macikamacika válasza:
59%

Nem tudom miért kéne megnézni,a tanácsadásra hordás alatt ki szokott derülni,ha van valami rendellenesség. Sőt otthon is kiderülhet,hiszen mindenféle szégyenérzet nélkül egy ilyen kicsi korú gyereket a szülei nyilván látni szokták fürdéskor.

Én amikor 5.-es voltam,sorban álltunk lányok a férfiorvos előtt 1 szál bugyiban és a férfiorvos benyúlt a bugyinkba,megérintette sorban a nemi szervünket.Ez annyira megviselt pszichésen,hogy amikor mondták legközelebb,hogy suli után maradjunk ott,mert orvosi vizsgálat lesz,én bebújtam a WC-be,s onnan ki nem mozdultam vagy másfél órán át,s ez így volt egészen 8.év végéig.Ez a bugyimba kotorászás meghatározta a szexualitásomat és a férfiakkal való viszonyomat is olyanféleképpen,hogy rendkívül gátlásos lettem. Az ilyen ,,beavatkozásokat" ellenzem,az iskolaorvos mérjen magasságot,súlyt,általános egészségi állapotot,de a nemi szerveket ne nézegesse,ne fogdossa!Majd ha lesz konkrét panasza erre vonatkozóan valamelyik gyereknek,a szülei gondoskodni fognak,hogy megfelelő szakorvoshoz kerüljön a gyermeke!

2016. márc. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 macikamacika válasza:

6-os vagyok,még vigyázni kell iskolai fogászati szűrővizsgálaton és hallásvizsgálaton is.

A gyermekemmel történt,hogy középiskolai hallásvizsgálaton a fülébe nyúltak valamivel,s ezzel hatalmas fájdalmat okoztak neki,s valami ,,csíkot" a fülébe helyeztek utána,pedig semmi panasza nem volt,a hallásával sem volt probléma!A papíron amit kapott,vissza rendelték kontrollra.Hát nem ment vissza,mert félt,hogy valamit megint csinálnak majd vele.

Egy osztálytársának az ép fogát fúrták ki kéretlenül általános iskolás korában,hogy a tanuló gyakorolhasson!

Ha most lenne sulis gyerekem,megbeszélném vele,hogy semmiféle beavatkozást ne engedjen,adjanak beutalót,s majd én elviszem,s akkor kiderül,hogy indokolt-e,vagy sem! Azt is megbeszélném vele,hogy a bugyiját ne vegye le és megfogni se engedje!S ha erőszakoskodnának vele,visítson!!!

2016. márc. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!