Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Rövid nyelvfékkel mit csinál...

Rövid nyelvfékkel mit csinál az orvos?

Figyelt kérdés
Most derült ki az 5 éves fiamnál, hogy rövid a nyelvféke, megyünk sebészetre. Mi fog történni? Hogy érzéstelenítik, mivel vágják el, vérzik, varrni kell, meddig gyógyul? Akinek a gyereke esett át ilyen beavatkozáson nagyobb korban, leírná az élményeit, tapasztalatait?
2016. márc. 23. 14:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Két hetes volt a fiam, amikor a fül-orr-gégészeten felvágták. Érzéstelenítővel helyileg érzéstelenítették. Elcsippentették neki. Nem nagyon lehetett kellemetlen, mert csak egy kicsit hüppögött. Nem kell varrni, gyorsan gyógyul. Egy kicsit vérzik, de nem vészes. Legalábbis nálunk így zajlott.
2016. márc. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lidocain és elcsípik.

Hogy varrni kell-e, meg vérzik-e az csak a gyerektől függ. Babáknál szinte semmi, később ha behálózza az ér, akkor már vérezgethet. Nem fáj, de enni nem tud majd pár órán át, előtte egyen.

A 2 évesemnek is rövid, de minket elküldött a főorvos, hogy most nem zaklatná a helyemben ezzel, majd 4-5 év körül, ha biztosan nem növi ki a nyelve. Szerintem nem fogja, de ezeket mondta el a műveletről. Őt még az ölemben kellett fogni a vizsgáló székben és pikk pakk megoldotta volna, csak szerinte felesleges. Majd 1-2 év múlva megyünk vissza.

2016. márc. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mik a tünetei a rövid nyelvféknek? Milyen problémát okozhat?
2016. márc. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem is rövid volt a nyelvfékem, még a születésem után csippentették el a nyelvem. Apám szerint nem sírtam fel.
2016. márc. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Újszülött korban nem tud rendesen szopni tőle, azért szokták ellenőrizni azonnal (nekünk 1 évesen derült ki, nem tudta kinyújtani a nyelvét, nem volt nyelve hegye gyakorlatilag, visszahajlott, szív alakú volt, nem hegyes a nyelv. A szoptatással is gondunk volt, de sosem mondta a védőnő, hogy a nyelve is gond lehet, a kórházban kellett volna ellenőrizni.)

Később a beszédnél lesz gondja, L R stb. betűk, logopédusra lehet szükség, az zavarhat el gégészetre a nyelve miatt, ha az miatt gond a beszéd, ilyesmik.

De mint nálunk, még fejlődhet a nyelv jól is, azért mondták, hogy vagy újszülöttként, vagy a beszédkor kell megcsinálni, ne fogjuk le a kisgyereket most... Kicsit megbántam amúgy, hogy nem erőltettem.

2016. márc. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat! Mi is 2 éves kora után voltunk fogorvosnál, szintén azt mondta, hogy rövidnek tűnik, de várjunk még. Most meg már 5 éves, és most tűnt fel nagyon a logopédián (ahová már 3 éves korától jár), hogy kitátott szájjal nem ér fel a nyelve a szájpadlásra. 1 centi hely van még ott. Így esélye sincs pl. az R hangot megtanulni.

Ellenőrizni pedig így a legkönnyebb, hogy megkéred a kisgyereket, hogy kinyitott szájjal hajlítsa fel a nyelvét a szájpadlásra. Ha felér akkor okés, ha nem akkor rövid. De a gyerekdoki is meg tudja nézni.

Pont ezért aggódok, mert azért már nem csecsemő, nem olyan vékony az a bőr ott.

2016. márc. 23. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!