Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Szerintetek megint kórház...

Szerintetek megint kórház vagy elég lehet az otthoni kezelés?

Figyelt kérdés

5 hetesen húgyúti fertőzése volt a fiamnak a vizelete zsúfolva volt bacival.

Most 6 hónapos, 1 keresztes a baci, 16 a fehérvérsejt (6 a max) és pozitív a nitrit.

Pénteken volt a vizeletvétel mivel anyám eüs dolgozó és volt tegnap dolgozni, kinyomtatta a leletét. Természetesen kedden orvos is látni fogja de addig megőrülök..

Egyébként puffadás volt a panasz de oltás miatt kellett rutinból, minden oltás előtt meg kell nézetnünk a vizeletét. Láza nincs és jó az étvágya, nem gondolnám, hogy így ügyeletre kellene menni vagy ti elvinnétek?


2016. márc. 27. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha fennáll a húgyúti fertőzés lehetősége, márpedig fennáll nálatok, akkor nem várnék, hanem azonnal vinném ügyeletre, hogy minél előbb kapjon antibiotikumot és nem várnék keddig, mert keddig sokkal jobban elszaporodnak a baktériumok és akár sokkal súlyosabb is lehet a helyzet, egy vesemedence gyulladásról meg nem is beszélve.
2016. márc. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nekem is azt súgja valami, hogy az a legjobb, ha elviszem még ma. Elküldeni nem fognak. Igazából megőrülnék keddig így itthon.
2016. márc. 27. 16:26
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is ez a legjobb, amit tehetsz.

Amikor a kisfiunk volt 4 hónapos, volt egy vesemedence gyulladása. Igazából semmilyen előjele nem volt annak, hogy egy húgyúti fertőzés zajlik a szervezetében, mert jókedvű volt, semmi gond nem volt a vizeletével a tisztába rakás alapján, evett-ivott rendesen, aztán egyszer csak keservesen elkezdett sírni és felhúzta a lábait, látszott rajta, hogy fáj neki a hasa. Viszont mivel amúgy is hasfájós volt, adtunk neki Espumisan cseppet, tehát nem tűnt fel, hogy gond van. Aztán pár óra múlva megint jelentkezett egy ilyen erős görcsölés és még csak lázasnak sem éreztem a kisfiamat, csak azt vettük észre, hogy lila a bőre. Azonnal orvost hívtunk, aki meg mentőt hívott és mentünk a kórházba. Kiderült, hogy 39 fokosra felszökött a láza, valószínűleg a bőre a láz miatt lilult el (pedig mindig éreztem, ha lázas, de akkor egyszerűen nem lehetett érezni), csináltak vizeletvizsgálatot, ultrahangot és kiderült, hogy vesemedence gyulladása volt. 1 hétig voltunk kórházban, infúzióba kapta az antibiotikumot.

És ha az ember ezt korábban tudja, ha legalább láttunk volna erre utaló jelet, pláne, ha a kezemben lett volna egy orvosi papír, ami igazolta volna a baktériumot a vizeletben, azonnal vittem volna orvoshoz és akkor talán szájon át kaphatta volna, itthon gyógyulhatott volna, így meg kórház lett belőle.

Szóval én biztos elvinném még ma az ügyeletre!

Ja, és amúgy jobbulást a kisfiadnak!:)

2016. márc. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Neked is köszönöm!

Hasonlóak az eredmények mint a pénteki szóval nem tartottak bent minket, recepttel el is engedtek.

2016. márc. 27. 18:34
 5/5 anonim ***** válasza:
De legalább kezelve van. És ez a lényeg!:)
2016. márc. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!