Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Homeopátia 7 hónapos babának?

Homeopátia 7 hónapos babának?

Figyelt kérdés
van egy 7 hónapos csöppségem aki most esik át élete első betegségén.tegnap voltunk a dokinál,azt mondta sima nátha,lázcsillapítás,orr szívás.mi gyakran használunk homeos szereket,de egy kicsit elbizonytalanodtam hogy ugye ilyen picinek is adhatok?a Belladonnára és a Sambucus Nigrára gondoltam.Aki jártas a témában kérem segítsen!köszönjük!

2016. márc. 30. 11:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ugye tudod, hogy a homeos szereknek csak marketingje jó, egyébként pedig szart sem érnek? Ha eddig azt hitted igen, mert nektek segített, akkor felvilágosítalak, hogy nem attól gyógyultatok meg.
2016. márc. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Mivel placebó, ezért kezeld is úgy. Nem gyógyít semmit.


A náthára tényleg nem tudnak mit adni. Ha hosszan lázas, akkor ismét beszélj az orvossal, mert akkor bakteriális fertőzés is lehet és arra már antibiotikum kell - de erről az orvos döntsön!

A sima nátha, ha nincs szövődmény, néhány nap alatt magától gyógyul. A folyadékfogyasztására figyelj, főleg, ha lázas (víz, anyatej, nem koffeines tea, stb), és valóban gyakran kell szívni az orrát, hogy ne pangjon az orrváladék.

Valószínűleg pár nap alatt magától rendbe fog jönni. C-vitamin cseppet adhatsz. Ártani nem fog, maximum nem használ.

2016. márc. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

#2 vagyok. Jómagam nagyon ellene vagyok a felesleges antibiotikum szedésnek. Így az orvossal előre megbeszéltem, hogy INDOKOLT esetben természetesen beadom, de "biztos, ami biztos" alapon ne írjon fel. Nem volt ellenvetése. A két éves gyerek eddig kétszer kapott antibiotikumot, de akkor megalapozottan.


Az orrszívás azért fontos, mert piciknél könnyen átterjedhet a fertőzés fülre, orrüregre, tüdőre, anatómiai okokból. De jó esetben nem lesz szövődmény és néhány nap múlva meg fog gyógyulni.

2016. márc. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
vagy azzal is törődhetnél, hogy meggyógyítsd a kicsit, ne a sámánhoz vidd el a faluban, aki kikever neki egy főzetet...aztán meg visszamégy a dokihoz, hogy jaj, nem segített a "homeo" és jaj, még jobban lázas. aztán a kórházi napokon meg csodálkozol, miért olyan bunkó veled az orvos...
2016. márc. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
A homeopátia csak akkor "hathat", ha hiszel benne. Egy 7 hónapos baba nem hihet benne, tehát felesleges. Majd meggyógyul magától szépen. Adj neki C-vitamint, tarts melegben, párásítsd a szoba levegőjét, plusz amit a doki mondott.
2016. márc. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a homeopátiás szerekben a hoemopátia elve miatt nem lehet semmiféle hatóanyag (az eredeti hatóanyag molekulái jelenlétének valószínűsége statisztikailag elhanyagolható a nagyon durva hígítás miatt), ezért csak a vivőanyag árthat, de az meg elvileg steril desztvíz. (Illetve a bogyók nem tudom miből vannak.) Szóval ártani biztosan nem fog.

(Milyen jó üzlet a nagy semmit eladni drága pénzért!)

2016. márc. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
A homeopátia olyan mint a halottnak a csók. Se nem árt, se nem használ.
2016. márc. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,bár nem értem a negatív hangnemet!egyrészt voltam vele orvosnál,ő mondta hogy nem kell gyógyszer,másrészt senki se a kérdésre válaszolt, mert nem azt kérdeztem hogy hatásos e?harmad részt pedig tudod hogy hatásos ha ti szerintetek nem,akkor a saját gyereketeket tömjétek ti antibiotikummal!
2016. márc. 31. 07:50
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az nem negatív hangnem, amikor azt írom, hogy a "semmi" nem árt, tehát nyugodtan adhatod. A mi gyermekorvosunk is homeopata orvos és ő se szokott feleslegesen antibiotikumot felírni. Persze, ha valóban szükséges, akkor azt ad. Mondjuk nem emlékszem, hogy az elmúlt két évben antibiotikumot írt volna a gyereknek, úgy rémlik, hogy eddig még megúsztuk nélküle. De még a felnőtt háziorvosunknak is úgy kell könyörögnöm az antibiotikumért, mert annyira nem akarja adni.
2016. márc. 31. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
41%

Miért ne adhatnál? Úgy tudom, piciknek kevés vízben kell feloldani a golyókat és kiskanállal adni nekik.

Ezt a két szert konkrétan nem ismerem, de ha bizonytalan vagy, hogy ezek jók lesznek-e, hívd fel a homeopátiás forródrótot, ha kell, meg tudom adni a számot.

Nem értem, miért ez a lincshangulat itt a GYK-n, ahányszor valaki megemlíti a homeopátiát. Miért fáj ilyen sok embernek, ha valaki ezt a módszert használja? Engem nem idegesít fel, ha egy vadidegen elmondja, hogy náthára antibiotikumot meg három marék gyógyszert szed, ő baja...

2016. márc. 31. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!