Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Megszokja a baba a porszívós...

Megszokja a baba a porszívós orrszívót? Mikor?

Figyelt kérdés

6 hónapos náthás baba eddig nem volt szükség szívni az orrát csak most talán 3. napja de ordít közben és utána is nagyon. :(

Vagy nem is sír közben minden baba?


2016. ápr. 2. 08:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Az enyém szépen megszokta egy pár nap után :) Most ha csak porszívózni akarok már akkor is tartja a fejét :) Szerintem rájönnek hogy jobb lesz nekik :) Kitartás
2016. ápr. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
de cuki az első válaszoló sztorija a porsziról.:)) miénk megszokta, nekünk ugyan elektromos Nosiboo van, de ha meglátja, már tudja automatikusan, hogy mi következik. Mondjuk, neki kezdettől sokat használtunk sima orrszívót, mert a tej folyton az orrában volt, és hálás volt érte már kezdettől.
2016. ápr. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez teljesen babafüggő. Nagyobb gyerekem kb 1,5 éves koráig ordított ha szívtuk az orrát, ekkor jött rá hogy orrszívás után jobb lesz, jobban kap levegőt.

Kisebb gyerekem viszont soha nem sírt, mindig békésen tűrte.

2016. ápr. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Enyém is másfél évesen szokta meg. Ez decemberben volt, pár hete már magától kérte náthánál, h szívjuk, előtte le kellett fogni.
2016. ápr. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
én drámaian eljátszottam, hogy az orrporszívó a világ legjobb dolga :) tehát ne lássa rajtad hogy már előre stresszelsz rajta...úgy add elő, mint ha minimum játszóházba mennétek :) nekem ez a hozzáállás bejött, a babám egyáltalán nem sír, türelmesen kivárja.
2016. ápr. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Megszokják, csak meg kell találni a mindenkinek komfortos módszert. Nekünk szerencsére csak kb. 1 évesen kellett először elővenni. Az elején ordított, pár alkalom után rájött, jobban jár, ha tűri, utána tartotta a fejét, igaz tovabbra is le kellett fogni, hogy ne kalimpáljon. Olyan 2 éves kora körül újra kezdődött az ordítás, mire 1-2 alkalom után rájöttünk, hogy nem akarja, hogy lefogjuk.

Azóta szépen egyedül elhelyezkedik és tartja a fejét. Mivel könnyen a fülére húzódik a takonykór, ha sok van az orrában, akkor elő kell venni az átmosó módszert (egyik orrlyukba sós vizet fecskendezünk, a másikból szívjuk). Ilyenkor már ő adagolja magának a sós vizet. Most 3 és fél éves.

2016. ápr. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazából már a tengervizes orrspray után ordít. Sokan írjátok a másfél éves kort, addig azért bőven van idő még..

Bár már most úgy néz ki legalább hamar meg tudom nyugtatni orrszívás után, ez is haladás.

2016. ápr. 2. 13:15
 8/10 LadyLoss ***** válasza:

Huh, az enyém 2 év körül volt hajlandó odatartani hiszti nélkül a fejét, de azért ha említettem ,hogy orrszívás jön, már sírt, ordított. De azért jött. Az első napok náthásan kritikusak voltak aztán mire elmúlt a kór, már egész jól tűrte. 3,5 évesen jött el az idő, mikor már saját magának szívta, és ezután nemsokkal tanulta meg kifújni. (végre)

Kisebbik lányom 4 hónaposan lett először náthás, soha egyszer sem sírt miatta.

2016. ápr. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én kislányom nem sokára 3 éves lesz, de a mai napig nem engedi hogy kiszivja a nozit. Sajnos ha nálunk kell akkor vagy többen lefogjuk vagy egy speciális módszerrel fogom le egyedül,mivel ha meglátja hogy jön a porszi már hanyat vágva magát hisztizik és mikor közelebb érek hozzá csíp rúg harap sajnos.
2016. ápr. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nektek is köszönöm a válaszokat!

Elmúlt az orrfolyás, az utolsó szívást is végigüvöltötte. Már a porszívó hangjától is.

Remélem nem kell elővenni egy jó ideig az orrszívót..

2016. ápr. 11. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!