Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 8 éve van macskám, de negatív...

Sz.Jolán kérdése:

8 éve van macskám, de negatív a toxoplazma igg értékem (hálisten az igm is), és terhes vagyok. Szerintetek az hogy lehet, hogy nem "fertőződtem" meg eddig? Most nézethetem meg havonta.

Figyelt kérdés

2016. ápr. 15. 13:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem is 12 éve vannak macskáim,és én sem estem át még rajta.Nem törvényszerű,hogy minden macska átessen ezen a fertőzésen,főleg ha benti cica.És ha ő nem esik át rajta,te sem kaphatod el.Nekem minden trimeszterben nézték.

Itt van egy kis tájékoztató.

https://www.youtube.com/watch?v=DGtpTEskboI

2016. ápr. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nagyon gyakori, hogy valakinek macskai vannak es megsem fertözött. Nekem allatorvosok voltak a szüleim, nekünk es a nagyszüleimnek is kinti macskaink voltak egesz gyerekkorom soran, akik be is jartak a lakasba, de megis negativ vagyok. Egyebkent ma mar nem kötelezö a vizsgalat, es orvosa valogatja, ki tartja fontosnak a szürest es ki nem, mert annyira ritka a fertözes. Ket baratnömnek, aki összel szült ill. most fog szülni, nem javasolta az orvosa (Budapesten), mert szerinte teljesen felesleges, igy ök meg sem nezettek (mindketten benti macskat tartanak mar par eve). En Nemetorszagban vagyok terhes, nekem eddig a 6. es a 20. heten neztek, de azt mondta az orvos, nem feltetlenül muszaj, csak ha en biztosra akarok menni.
2016. ápr. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Macskám van gyerekkorom óta, sőt, a homokozó volt a kedvenc étkezési helyem gyerekként...:D mégis negatív a toxoplazmózisom.


terhesség alatt 6 hetente nézettem, végig negatív maradt. mind a dokim, mind a háziorvosom szkeptikus volt, hogy elkapnám (benti cicánk van, nem takarítottam almot és nem ettem mosatlan zöldségeket, se nyers húst).


Az állatorvosunk két dolgot tanácsolt, amit átadok neked: 3 havonta féregteleníteni a cicát terhességed alatt, és a gyerek fél éves koráig. Terhesség végefelé (kb. 30. héttől) kisbaba illatú dolgokkal teleszórni a lakást (pl. neogranormonos törlőkendő, amit találsz otthon hasonló dolgokat), hogy a cica szokja a szagokat. A leendő gyerek bútorait hamar betenni a lakásba (akár babakocsit, pihiszéket, ágyat is), hogy a cica még azelőtt meg tudja őket unni, mielőtt megérkezik a gyerek és használni kezdi őket.


6 hetes baba, 8 éves cica

2016. ápr. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :) Azért meg fogom nézetni, csak nem biztos hogy havi szinten, hanem 2 havonta :)
2016. ápr. 15. 13:54
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem 13 éve van, szintén negatív, és a macska is negatív :)

Viszont mivel kijárós többször is nézettem a terhesség alatt, így nyugodt voltam.

2016. ápr. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Igazából az emberek igen nagy százaléka soha a büdös életben nem kapja el, akkor sem ha 9 macskával alszik.


Egyébként ezt a macska ürülék terjeszti, tehát nem kifejezetten a macska, hanem annak ürüléke, és az azzal szennyezett föld, mosatlan zöldség. A macska ha egyszer elkapja, akkor kb. két hétig fertőz az ürüléke, aztán soha többé. Kész, ennyi volt. Attól a macskától nem lehet többé elkapni.


Szóval szerintem kicsit túl lett ez reagálva, mert viszonylag nehéz elkapni.


Szerintem ha valaki x macskával töltött év után, még 30 éves korára sem tudta benyelni ezt, akkor kicsi a valószínűsége, hogy ugyanazon életmód, és minimálisan fokozott higiéniai körülmények mellett pont most kapja el.(több kézmosás, nem eszünk mosatlan zöldéget, nem Te almozod a cicát)

Szerintem ennyi.


Ha el is kapja az ember, akkor a legtöbb esetben már korábbi fertőzést mutatnak ki, hiszen ki tudja a 2 hónapban pontosan mikor kaptad el, lehet már 6 hete ott van, és így a 7 hetes fertőzést kezdik csak antibiotikumozni. Egyébként a elkapás sem egyenlő a halálos ítélettel.


Meg ezen kívül igazából annyi sz.rt is lehetne nézni, hogy beleőrülne az ember.


Én egy gyerekorvost és egy ANTSZ-est is kérdeztem erről, at mondták hagyjam a fenébe, mert nem lehet at csak úgy elkapni, és van aki ha el is kapja, nem is mutat rá semmilyen immunreakciót, amit ki lehetne mutatni.


Én is negatív vagyok rá, pedig gyerekkoromban azt a takarmánykukoricát rágcsáltuk nyersen, amibe egér, macska is belesz.rt. Konkrétan lószar is repült már a számba, és zabáltuk a homokozó homokját tonnaszám (hova sz.rnak a macskák ugye...), mert "süti". És nem, nem sikerült egy kimutatható tisztességes toxoplasma fertőzést benyelni.

2016. ápr. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja, igen azt elfelejtettem hozzátenni a higiéniai dolgokhoz, hogy nyers húst ne sokat egyél. Főleg nyers egérhúst ne.
2016. ápr. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amióta az eszemet tudom volt macskánk, 20 éven keresztül szoba cicák is voltak. Én sem estem át rajta. Ha rendesen van egy szobacica gondozva, az alom rendszeresen takarítva akkor szerintem nem fenyeget ilyen veszély. Kinti cicánál más a helyzet, ott előfordulhat.
2016. ápr. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!