Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hogy van az, hogy a Daedalonet...

Hogy van az, hogy a Daedalonetta kúp vényköteles, míg a Deadalon kúp vény nélküli, amikor az utóbbi 4-szer erősebb?

Figyelt kérdés
Ugyanaz a hatóanyaguk.
2016. ápr. 16. 17:50
 1/4 anonim ***** válasza:
32%
Mondjuk mert a Deadalon kúp felnőttek számára való, gyerekek számára nem lehet használni, a Daedalonetta kúp van gyerekek számára kifejlesztve, ha többet adsz a kelleténél, vagy indokolatlanul adsz, akkor vannak olyan mellékhatásai, álmosságot, fáradtságot okozhatnak, ami egy pici gyerek esetén nem feltétlenül jó és az azért vényköteles, hogy ne lehessen csak úgy megvenni, hanem tényleg akkor, amikor indokolt.
2016. ápr. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tudom hogy az egyik gyerek, másik felnőtt.

De semmilyen más gyógyszernél nem találkoztam még ezzel, hogy a felnőtt dózis vény nélküli legyen, míg a gyerek nem.

Pl.: pyrinszármazékok.

Mindenkinek vényköteles, így nem is lehet összekeverni.

2016. ápr. 16. 20:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Mondjuk nem ugyanezen az alapon, de ott van pl., ha már nők között beszélgetünk, a Canesten hüvelytabletta. Ha külön hüvelytablettát akarsz venni, ami azt hiszem, hogy 6 db-os, az vényköteles, de ha a combi változatát veszed, amihez ugye krém is van, van 3 db-os és 1 db-os kiszerelésben, azt meg megkapod vény nélkül. Erre egyszer a patikus is megjegyezte, hogy még ő sem érti, hogy miért.

A Deadalon-nal kapcsolatban megértem, hisz mondom, nem mindegy, hogy egy gyerekről vagy egy felnőttről beszélünk ilyen mellékhatások mellett. És mint te is írtad, hogy a Deadalon kúp 4-szer erősebb. Pontosan azért, mert akkora hatóanyag van benne, ami kell egy felnőtt számára, míg a gyerekeknek nem ajánlott csak úgy adni, csak ha indokolt, ezért nekik van egy olyan változata, ami a számukra megfelelő erősségű.

2016. ápr. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A canesten is érdekes.


A deadalonnal csak az a "bajom", hogy annyira identikus, könnyen összetéveszthető, még a csomagolás is ugyanaz, a legtöbb ember pedig azon nem akad fent, hogy nagy a kúp, megfaragja.


Nem én leszek ugyan, aki összekeveri, csak elgondolkodtatott, hogy figyelhetnének jobban a megkülönböztetésre, ha már indokolt ennél a hatóanyagnál az orvosi felügyelet a gyerekeknél.


Köszi a választ! ;)

2016. ápr. 16. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!