Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Szerintetek jol gondolom hogy...

Szerintetek jol gondolom hogy allergia elleni gyogyszer helyett inkább c vitamint veszek kisgyermeknek?

Figyelt kérdés

Tőlem kapott el megfázást.a tünetek enyhék kicsit köhög, kicsit orrfolyos, reggel 38 fokos láz.

A doki felírt köptetőt mert picit hurutos és allergia elleni gyogyszert ami szénanátha es poratka okozta tüneteket kezel szájpadlás-szemviszketés stb. A gyermeke nem allergiás, nem vörösek a szemei, a lázát levitte a kúp.

Én inkább immunerősítőt vagy Cetebét vennék a gyogyszer helyett.

Mi a véleményetek és mit ajánlotok 2 évesnek?


2016. ápr. 25. 10:37
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
És kiírt egy hétre.
2016. ápr. 25. 10:38
 2/18 anonim ***** válasza:
0%
C vitamin óvatosan.
2016. ápr. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
73%
Az allergia elleni gyógyszert (Fenistil, Zyrtec) megfázásra is fel szokták írni. Összehúzza a nyálkahártyát, így könnyebben ürül a váladék. Éjszaka pedig köhögéscsillapító hatása van, nem fullad a gyerek. Nem véletlenül írja fel az orvos. A C- vitamin nem helyettesíti.
2016. ápr. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Én adnám az antihisztamint, mert csillapítja a tüneteket. Mellé nyugodtan adhatod a c vitamint is.
2016. ápr. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Miért nem mentél orvosnak, ha ennyire "képben" vagy?

Vagy válts gyerekorvost, ha nem bízol benne!


Ahogy írták, nem véletlenül írta fel.

2016. ápr. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

A c vitamin bár támogatja az immunrendszert, már kialakult allergiás tünetek esetén nem lesz elegendő. Óvatoskodni nem kell vele, ez egy tévhit. Azt megértem, hogy nem szívesen szeretnél a picivel gyógyszert. Mit mondjak, én felnőttként is ellenzem.

Allergiára kalciumot szedj/szedess!

2016. ápr. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Bocs, most látom, hogy nincs allergiás tünet.

Az antihisztaminnal (meg a gyógyszerekkel általában) az a baj, hogy többet árt hosszú távon, mint használ.

2016. ápr. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Aerius belsőleges oldatot irt fel.


Ha meghűléses tüneteket enyhìtene, c viramin tartalommal annak örültem volna

De igy szinte csak gyogyszerkereskedest látok benne es a cetebe többet ér.napi 10 csepp van ráirva ajánlásként.

2016. ápr. 25. 12:17
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2016. ápr. 25. 12:19
 10/18 anonim ***** válasza:

Enyhíti a meghűléses tüneteket, ezért írta fel az orvos. A lányaim is szedték, a fül-orr-gégészünk, és a házi gyermekorvosunk is támogatja az antihisztamin szedését megfázás alatt, mert segít.

Innentől a te dogod, hogy hallgatsz az orvosra, és beadod, vagy más a véleményed...

Nyilván nagy baj nem lesz, ha nem kapja. A te gyereked, a te döntésed, a te felelősséged.

2016. ápr. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!