Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Van összefüggés a megnagyobodo...

Van összefüggés a megnagyobodott orrmandula és a súlyosbodó allergia között szerintetek?

Figyelt kérdés
Fiam allergiás az àllatszőrre. Holnap utàn műtik az orrmandulàjàt ami folyamatos gyulladàsban van. Orvos szerint fogèkonyabb így ebben az állapotban a fertőzèsekre ès az allergènekre mint pl a szőr. Ez az allergia csak az utóbbi egy èvben jött elő. Nagyon sajnálom őt mert nagyon hiànyoznak neki az uncsi tesónál ott alvós bulik ès a keresztanyujàhoz se megyünk,ott sem maradhat.A mi lakàsunk kicsi,pici baba is van, itt nem tudnak a gyerekek aludni. Keresztanyu meg csak itt làtogatja. Annyira elvan keseredve. Szerintetek javulhat ez az àllapot? Az egyik helyen fullad a màsik helyen csak tüsszög. Egy ève nem volt vendègsègbe sehol,mindenhol van kutya. Sokat remèlek a műtèttől bàr tudom elmúlni nem fog.
2016. jan. 12. 17:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy az allergiától lehet orrmandula probléma, mert az allergén anyagtól megnagyobbodik, begyullad, ez okozhatja a tüsszögést, fulladást. Én elvileg allergiás vagyok a kutyaszőrre, de amióta nincs szőnyeg a közelembe, azóta nincsenek allergiás rohamaim, ugyanis a szőnyeget hiába porszívózza az ember, megtapad benne a szőr. Lehet meg kéne próbálni a rokonokkal beszélni, hogy mielőtt át mennek hozzájuk a felcsavarható szőnyegeket tegyék el, ha odaviszik, a kanapét alaposan ki kell porszívózni, a kutyának a bundáját előtte esetleg alaposan kikefélni. Nekem egyébként 4 kutyám van, egy bent is szokott aludni a házban, még sincs semmi bajom (3 kereszt volt az allergiavizsgálaton). Érdemes lenne fokozatosan szoktatni a többi lakáshoz (először csak pl fél órát ott lenni, aztán egy órát és így tovább...), megnézni a műtét után is hasonlóan reagál-e. Nincs valami allergia gyógyszer, esetleg injekció valami, ami segíthetne? Ezt meg kéne kérdezni a dokitól. :)
2016. jan. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
De nem kapott semmilyen gyógyszert? Én ceterizint szedek évek óta, és szuper. Előtte egész évben ömlött a taknyom (márciustól - október végéig pollen allergia, plusz penész és por), sehol nem tudtam létezni.
2016. jan. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, van. Én mindezen tünetek hátterében valamilyen ételintolerancia és nem megfelelő táplálkozás. Ebben az irányban induljatok el.
2016. jan. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!