Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha megjelent az óvodában a...

Ha megjelent az óvodában a csoportban a bárányhimlő, akkor érdemes még oltatni, hogy enyhébb lefolyású legyen ha elkapjuk?

Figyelt kérdés

2016. máj. 8. 21:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Nem mert 3 hét a lappangási idő. Szoval ha tünetmentes is, már lehet benne van a virus es akkor az oltás a tetejébe nagyon nem hiányozna a szervezetének.
2016. máj. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
Nem, mert lehet már benne van a gyerekben, csak mèg nem pöttyösödött ki.
2016. máj. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
44%

Jah vagy magatokat beoltatni?

Ha már voltatok himlősek akk nincs mitől tartani lekuzdi a szervezet.

2016. máj. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
Ezt a gyerekorvosodtól kellene megkérdezni. Laikusként úgy gondolom, hogy nem túl szerencsés egy esetleg lappangó bárányhimlőre ráoltani egy bárányhimlőoltást.
2016. máj. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%

Az én orvosom más véleményen volt (igaz iskolában, de tök mindegy).

Én beadattam, és szép sorban kapták el az osztálytársak, hónapokig vírus volt, de a lányom egészséges maradt.

Persze nem tudhatom, hogy ha nem oltatom be, akkor elkapta volna vagy sem, de így meg legalább már védett is.


Az én dokim annyit mondott, hogy akkor csak "buktuk az oltást", rosszabb már nem lesz tőle, és ez szerintem logikus is, mivel az oltás csak kis mennyiségben tartalmazza a vírust, míg ha megfertőződik, többszörös a dózis..

2016. máj. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem magunkat. A gyerekeket. Kérdeztem az orvost, ő nem mondta, hogy nem lehetne. Csak hátha van valakinek tapasztalata. Mert ugye egy gyereknél sincs biztosíték arra, hogy nincs benne a vírus, akkt gyanútlanul oltatni visznek a szülők.
2016. máj. 8. 22:17
 7/11 anonim ***** válasza:
54%

A lepontozo tud rola hogy gyengult immunu ill beteg gyereket nem oltanak?

Ki az, aki esetleges virushordozo gyermekének adatna oltást annak tetejébe?

2016. máj. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mikor adattad be? Amikor már elkezdődött az osztályban?
2016. máj. 8. 22:19
 9/11 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztam le senkit! Egyebkent az mi dokink azért nem javasolja az oltást legalább csütörtökig, mivel pár napja fejeztük be az antibiotikumot tüszôs mandulagyulladás miatt. És még a csütörtököt is "félve" mondta! Pont a legyengült immunrendszer miatt.
2016. máj. 8. 22:23
 10/11 anonim ***** válasza:
gondozónő vagyok, minden évben van olyan gyerekem akit ilyenkor oltatnak be. nem szoktak bárányhimlősek lenni vagy nagyon enyhén, gondolom utóbbi akkor ha már elkapta. tehát biztos véd ilyenkor is, eleve gondolom nem oltaná be az orvos ha nem lehetne ilyenkor.
2016. máj. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!