Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 10 éves gyereknek érdemes...

10 éves gyereknek érdemes beadatni a bárányhimlő elleni oltást ha még eddig nem kapta el?

Figyelt kérdés
2014. jan. 11. 22:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%
Ha fiú, szerintem igen. Felnőtt férfiaknál elég komoly bajokat okozhat.
2014. jan. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%

öcsém kb 3 éve kapta el,akkor volt 12 éves.Nagyon gyorsan kb 1 hét alatt lement az egész,különösebb gond nélkül.

Én lehet várnék még...

2014. jan. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
2%
Oltás? Mivan? Ne tömd tele a gyerekedet minden szarral. Elkapja, immunis lesz, viszontlátás.
2014. jan. 12. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
Igen, érdemes!
2014. jan. 12. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Jégtánc ***** válasza:
0%
szerintem nem érdemes.Ha beadatod az sem azt jelenti hogy nem fogja elkapni hanem azt hogy esetleg enyhébb verzióban jön ki rajta.
2014. jan. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

[link]


olvasd el a cikket

2014. jan. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

[link]


Bocs itt a jó link

2014. jan. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
45%

érdekes és jó a cikk,de szerintem tökre nem tartozik ide...

a kérdező nem a kötelező védőoltások ellen van,hanem kimondottan 1 oltásról kérdezett.

Én változatlanul azt írom kérdező,hogy várnék,ha pár éven belül nem kapja el,akkor beoltatnám!

2014. jan. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
61%

Igen. Fiúnak, lánynak egyformán.

#1-esnek: a mumpsz az, amit ha felnőttkorban kap el egy férfi, nagy bajt okozhat (nagyon gyakori szövődmény akkor a heregyulladás, ami meddőséghez vezet. És nagyon fájdalmas). A felnőttkori bárányhimlőben nincs különbség a nemek között: mindkettőnek rosszabb, mint gyerekkorban.

De MA MÁR a legjobb, ha kap védőoltást, mert még mindig jobb, ha az oltás dacára kijön rajta néhány tünet, mert az szövődménymentes és sokkal gyengébbek a tünetek (néhány pötty maximum, láz és rossz közérzet nélkül) - mint ha teljes erejével tör ki rajta. Azt ugyanis nem lehet tudni, hogy kinél milyen erősen és milyen szövődményekkel jár gyerekkorban is a bárányhimlő. Jó tudni, hogy még ma is meglehetősen nagy a valószínűsége a "vad" (természetes úton megkapott) bárányhimlőből fakadó szövődményeknek. Az oltás ellenére megjelenő "bárányhimlőnek" viszont nincs szövődménye.

2014. jan. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek! Igazából én a szövődményektől félek, mert egyszer már az influenza szövődménye tüdőgyulladás lett neki. Lányról van szó. Én már annak is örülnék, ha el is kapja az oltás ellenére nem lenne szövődmény és könnyebben átesne rajta.
2014. jan. 14. 10:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!