Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Melegtől lehet a kiütése?

Melegtől lehet a kiütése?

Figyelt kérdés

1 hónapos mult a babàm, anyatejes. Pöttyös lett a kis arca, apro kis göbök amik neha pirosabbak ha erolkodik. A vedonom szerint hizik, tobbet eszik es amiatt .

Viszont van vay 40 fok, a lába szàra is pöttyös lett... nagyon izzados.. mit javasoltok kenjem valamivel? Naponta tobbszor mosdatom, es napi egyszer behintoporozom. Az arcara probaltam az anyatejet, csak ideiglenesen enyhitettte a pirosodast.


2016. jún. 25. 20:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Arcán nem a melegtől van szerintem hanem a tipikus "tejkiütés". Ami szoptatosan nálunk es ismerősnél is akkor fordult elő ha megelőzően csokit ettünk a baba arca pár nap es totál pöttyös lett.


A láb érdekes, mert melegkiütések inkább a törzsön jellemzőek.

Kezén, tenyerén nincs?

2016. jún. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

*én abszolut nem vagyok hive a kenegeteseknek mert nem levegőzik tőlük a bőr. es ezt az anyatejjel valo kenegetéses tevhitet se birom, hiszen a tej hirtelen romlando dolog..


Gyogyszertári fürdető, szellős ruházat, árnyékban relative hűvösben lenni szerintem jobb(vasatnaptol ugy is lehűlés lesz)

2016. jún. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
*ha karján, kezén, tenyerén is lesz, akkor vírus. Van olyan betegség, aminek "kéz-láb-szájfertőzés" a neve. A gyermeknek fájdalomcsillapitást szoktak javasolni plusz lázcsillapitást ha leszm
2016. jún. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én babámnak van, nyakán leginkább de a mellkasán is van bőven, elvétve pár a hátán és a vállán. Nálunk sajnos 30 fok van, legfelső szint, panellakás. Teendő sok nincs vele, nekem azt mondta orvos, hogy az izzadást kell csökkenteni amennyire lehet gyakoribb fürdéssel, köztes időben a testét át lehet törölni.

Volt allergiás reakciója is, akkor a hasán és a lábán leginkább, fürdetőváltás után. :( arra pl kellett fenistil csepp.

De a te étrended is lehet ok, ha olyat ettél, amit nem bír a baba. Éretlen az emésztőrendszerük még. Azt olvastam anyatejes kiütésnél főleg az arcon lehetnek kiütések és ennél nincs teendő, magától megoldódik.

Ezt csak arra írom, hogy nagyon nem mindegy kezelés terén, hogy mi a gond.

2016. jún. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!