Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Létezik, hogy egy oltatlan...

Létezik, hogy egy oltatlan gyerek megússza a bölcsiben a bárányhimlő járványt?

Figyelt kérdés
Vagy mindenképpen el fogja kapni?

2016. júl. 11. 14:21
 1/9 anonim ***** válasza:
35%

az oltott gyerek is elkaphatja. max enyhébb lesz.


jobb, ha elkapja. legyen túl rajta. könnyebb most, mint nagy gyereknél, vagy majd felnőtt korban (akkor meg majd aggódhat is miatta)

2016. júl. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

mmint hogy enyhébb lesz a lefolyása, ha elkapja az oltott gyerek.


felénél abbahagytam a mondatot :o bocsi.

2016. júl. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
Persze, lehetséges, de az is lehet, hogy hordozó lesz, tünetmentesen. Az oltás sem ad egyébként 100%-os védettséget.
2016. júl. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
Nálunk volt járvány a bölcsiben a lányom nincs beoltva és nem kapta el.
2016. júl. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A kérdésemre a 4-es válaszolt igazából. Köszönöm neki.

Szóval azért írtam, hogy oltatlan, mert gondolom így biztosan elkapja. És látszani is fog.

Mivel a bárányhimlő ugye a pöttyök előtt jóval fertőz, így azt hittem nem ússza meg. Akkor előfordulhat mégis.

2016. júl. 11. 14:57
 6/9 anonim ***** válasza:
60%

Egyik gyerekem sem volt beoltva bárányhimlő ellen.

Mindkettőnél volt a bölcsiben anno bárányhimlő, akkor egyik sem kapta el. A fiam végül középső csoportban esett át rajta, a lányomról még nem tudok nyilatkozni, mert ősztől megy kiscsoportba.

2016. júl. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%
Az enyém öt éves de sem a bölcsibe sem az oviba nem kapta el és nem is volt neki eddig himlője.
2016. júl. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%

Egyik gyerekem sem kapott oltást bárányhimlő ellen.

Fiam két járványt élt túl az oviban, nagycsoportban, 6 évesen kapta el.

Lányom kiscsoportban szintén nem kapta el, pedig volt a csoportjukban náluk is bárányhimlő. 4 évesen középső csoportban kapta el. Tehát volt, hogy nem lettek betegek, mikor más gyerek az oviban igen. Már kezdtem aggódni, hogy el se kapják, mert annak nem örültem volna. Ha iskolakezdésig nem kapták volna el, akkor oltattam volna őket. Ja és ne feledjük, ha egy gyereket beoltanak bárányhimlő ellen és nem is kapja el egyáltalán, akkor felnőtt korukban ne felejtsük el tájékoztatni őket, hogy oltassák magukat újra, mivel nem véd örök életen át és felnőttként, főleg nőként elég gáz elkapni.

2016. júl. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
35%

Baràtnőm oltatta a gyereket,most sulikezdés miatt,mert nem kapta el oviban.


Én 3X voltam bàrànyhimlős. Kisfiam 2X kapta el. Most majd kivàncsi vagyok a lànyom elkapja-e. Nem oltatom be őt sem. Persze van kockàzat,nem is vagyok oltàsellenes,de jobb túlesni rajta természetesen.

2016. júl. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!