Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Laktózmentes diétához tudnátok...

Laktózmentes diétához tudnátok adni hasznos tanácsot?

Figyelt kérdés

Egyenlőre átmeneti ideig kell laktózdiétát alkalmazni, de elég tanácstalan vagyok. Akármihez nyúlok a boltban, rajta van, hogy tartalmazhat vagy tartalmaz tejszármazékot.

Tudnátok javasolni laktózmentes termékeket? Nem azokra vagyok kiváncsi amelyen rajta van, hogy hogy laktózmentes, hanem tésztára, pékárura, kekszre vagy desszertre, felvágottra, sajtra (mert állítólag egyes keménysajtok eleve laktózmentesek) Nyilván tudom, hogy a sajátkészítésű lenne a legjobb, csak azokra a napokra szeretnék megoldást találni, amikor nincs időm főzni és vagy előkészülődni. Esetleg egy honlap vagy a blog, ahol pontosabban tudok tájékozódni??


2016. júl. 16. 09:55
 1/1 anonim ***** válasza:
Nálunk a férjem laktózérzékeny. Kifejezetten laktózmentes tejtermékeket használunk, szerencsére már mindenből van laktózmentes (tej, túró, tejföl, joghurt, sajt stb). A férjem a trappista sajtból bizonyos mennyiséget bír enni (főleg sütve), de vannak laktózmentes sajtok is. A felvágottakkal nem kell foglalkozni, mert elenyésző bennük a laktóz, de ha nagyon szigorú akarsz lenni, akkor vannak sonkák, amikre kifejezetten ráírják, hogy laktóz/glutén mentesek, ezen kívül a szalámikban és kolbászokban nincs tejszármazék (kistestvérem tejfehérje érzékeny volt 5 éves koráig, ő szalámit evett, mert abban egyáltalán nem volt nyomokban sem tej). Pékáruból keresd a vizes zsömlét, abban elvileg biztos, hogy nincs tejszármazék (elvileg a többiben sem, de abban biztos). Száraztésztákból én Barillát szoktam használni (az durum), mert abban sincs, de keresd azokat a tésztákat, amiknek az összetevője csak liszt, víz, esetleg tojás. Alapvetően nézd az összetevőket, mert mindenen kötelező feltüntetni az allergéneket, még ha csak nyomokban tartalmazHAT is (bár én bátran veszem ezeket is, mert a tartalmazhat csak annyit jelent, hogy egy gyárban készül olyan termékekkel, amik tartalmazzák az allergént, tehát abban a termékben általában nincs, csak fel kell tüntetni).
2016. júl. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!