Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mekkora láznál használtok...

Mekkora láznál használtok lázcsilapíto kúpokat?

Figyelt kérdés
2016. aug. 28. 16:04
 1/6 A kérdező kommentje:
lázcsillapíto
2016. aug. 28. 16:05
 2/6 anonim ***** válasza:
19%
Nézd, itt van egy cikk, hogy pár éve változott a protokoll, nekünk is a doki mondta, már nem kell lázat csillapítani, csak ha nyűglődik a gyerek: [link]
2016. aug. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én ebben az új protokollban nem hiszek. Főleg a lázgörcs részében. A szemem láttára akadályozta meg a priznic és a lázcsillapítókúp (nem görcsoldós) azt, hogy teljesen belemenjen a görcsbe. A mentős ott térdelt velem együtt a gyerek mellett, kezében a már kibontott diazepammal, mert ő is látta, hogy kezd fixálni, kezdjük "elveszíteni", de kijött belőle. Nem az első eset lett volna, a mentős pedig jóval több esetet is látott már, mint én.


Kérdésre: mindig kúpot adunk, mert sokkal jobban viseli, mint bármely szájon át adott gyógyszert. Most 1 éves.

2016. aug. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Most már nem használunk kúpot a fiamnál, de mikor pici volt még, akkor olyan közel 39 fokos láznál (38,5-39 között) kúpot adtam, mert azt a magas lázat amúgy is nagyon rosszul viselte. Egyéb esetben 38 foknál csillapítok lázat és tettem ezt mindig is, viszont 38 fok körülinél lázcsillapító szirupot kapott és most is azt kap.
2016. aug. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
koszonom, már én is olyan 38- nál nyomom is a kupot mert félek, mi csak kupokat használunk, mert a szirup visszajon
2016. aug. 28. 18:54
 6/6 anonim ***** válasza:
Elméletben azt mondták nekem 38,5-től kell de amikor 38,1 volt a kisfiamnak este, éjszakára akkor adtam. Ezt az esetet levéve 39 körül volt neki amikor lázas volt, akkor nyilvánvaló volt, hogy kap. Egyébként mindig germicid kúpot adok kivéve ha nem telt el a 6 óra, akkor nurofen szuszpenziót. 11 hónapos most.
2016. aug. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!