Fülzsír-kérdés?

Figyelt kérdés

Sziasztok Anyukák! Legyetek segítségemre. Volt olyan a gyermeketeknél, hogy fülzsírdugó keletkezett a hallójáratban? Mit tette(te)k vele?

Az apropó, ami miatt kérdezem: a kislányom10 hónapos. Megfázott, így orvoshoz vittem. Megkértem a nagytudású orvost, hogy nézze meg a Kicsi fülét, mert ahogy én látom vanbenne egy göb, ami nem akar távozni onnan. Erre majdhogynem nekem állt, hogy honnan tudom azt, hogy az ott van, mert a Kicsi fülét tilos piszkálni. Mielőtt további vád érne: soha nem nyúltam a hallójáratába, a kifolyt fülzsírt távolítottam el a fülkagylóról. Nagykegyesen végül megnézte, majd közölte, hogy mindkettő fülében van ilyen. De nem kell vele semmit sem csinálni, majd távozik onnan, illetve ha nyúlkálna hozzá, akkor kell füleszetre vinni. Ez viszont becsapós mert sokszor nyúlkál oda, de nem sír mindeközben.szerintetek mikor csinálok jót, ha annyiban hagyom vagy elviszem szakorvoshoz, ahol nagy valószínűséggel kimossák a fülét? Köszönöm.


2016. szept. 22. 10:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Próbáld megadsz vmit a kezeibe amit két kézzel kell fogni és ha sokat a füléhez kap akkor vidd el szakorvoshoz.
2016. szept. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy kimossa a fülét egyből. A fiammal rendszeres látogatói vagyunk fülészetnek, sosem mosták, mindig csak egy kis csipesszel kiszedik a fülzsírt. Ha kétségeid vannak, mutasd meg egy szakorvosnak.
2016. szept. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért mosnák ki?

8 hónapossal voltunk, csipesszel kiszedegette, nem mosta, majd megállapította, hogy a fülzsírtól eltekintve semmi baja.

2016. szept. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Vidd el a fülészetre. Az én lányomnak is volt, ott vették ki neki, mert elmozdult és úgy nyomta a fülét, hogy visított órákon át. Orvos kivette, azonnal megnyugodott. Mivel így nem tud távozni a fülzsír, kaphat egy közép- vagy belső fül gyulladást. Megelőzni úgy lehet, hogy gyógyszertári napraforgó olajat cseppentesz neki hetente.
2016. szept. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekünk a parafinolajat ajánlotta a doki. Gyógyszertárban egyből tudták, mire kell, adtak hozzá csepegtetőt. Éjszakára egy- egy csepp mindkét fülébe és reggelre kifolyik a fülzsírral együt, csak le kell törölni. Ezt hetente meg lehet csinálni.
2016. szept. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk legelőször négy hónaposan volt ez a probléma, akkor büdös jött a füléből. Kiszedték a dugót és ki is mosták.

Most négy évesen ennél keményebb volt a menet, mivel több hétig jártunk vissza az orvoshoz, használtunk parafin olajat is, de egyszerűen annyira kemény volt a dugó, hogy meg se moccant. Nagyon drasztikus mosás hozta ki a végén.

2016. szept. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!