Elkaphatta vagy nem?

Figyelt kérdés

Egy kicsit megvagyok fázva (folyik az orrom, fáj a torkom), 3 és fél hónapos babánkkal én vagyok itthon.Az lenne a kérdésem, hogyha elkapná milyen tünetei lennének?Szörcsögni szörcsög, de csak úgy mint eddig, az orrszívóval csak egy kis átlátszó taknyot (bocsi) szívok ki egy nap egyszer.Köhinget, tüsszenget de nem többször mint mikor haza jöttünk a kórházból.Láza, hőemelkedése nincs, eszik rendesen.Esetleg annyit vettem észre hogy nyugodtabb.Mikor kell ilyenkor orvoshoz vinni vagy kell-e egyáltalán?C vitamint, vasat, D vitamint kap.


Tapasztalt anyukák segítségét kérném, nekünk első baba ☺


Köszönöm!



2016. okt. 1. 08:57
 1/4 anonim ***** válasza:

A fiam most megúszta. Pont ma egy hete fájt a torkom és folyt az orrom, az 1 évesemnek nem volt semmi baja, azóta már nekem sincs.

6-7-8-9 hónapos korában viszont minden vackot összeszedett, bár utólag derült ki, hogy vashiányos, 1 hónapja kapja a vasat, talán közrejátszik ez is az egészben.


Nem lehet tudni. Orrfolyás, hőemelkedés, nyugtalanság, étvágytalanság, aluszékonyság, akármi lehet tünet de az utolsó 3 nem csak náthának, hanem kb akármitől lehet. Ha változást nem talasztalsz, akkor ne aggódj! Ha eldugult az orra szívd neki, előtte tengervizes orrspray-el szoktam fújni, ha lázas vagy sűrű akár színes orrváladék jelentkezik vidd orvoshoz, hurutos köhögéssel is, ilyen picit én lázzal is elvinnék (38-tól) de hőemelkedéssel nem.


De! Születése óta köhög és folyik picit az orra? Ehhez mit szól a gyermekorvos? Bukik sokat?

2016. okt. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem sokat köhög (nem is köhögésnek nevezném hanem köhintésnek), tüsszög, mikor hazahoztuk (1 hónapot voltunk vele kórházban születése után) azóta naponta 1x max. 2x előfordul..gyerekorvos és védőnő szerint is normális.Bukni néha szokott, 1 vagy 2 hetente 1-2 alkalommal.Miért lehet összefüggés?
2016. okt. 1. 09:31
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem folyik az orra csak szörcsög...látta orvos és védőnő azt mondták, hogy a kajcsi is felkerülhet az orrba, illetve amíg szintelen váladék jön ki addig nincs gond..ahogy Te is írtad ☺
2016. okt. 1. 09:35
 4/4 anonim ***** válasza:
Csak azért írtam, mert az enyém nagyon nagyon sokat köhécselt és refluxos szóval rengeteget bukott is, ezért kérdeztem a bukást. Van az a szint, amikor már nem normális. Napi 1-2 egyáltalán nem sok. Ha mostanság is annyi, akkor nem nátha, nyugi! :)
2016. okt. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!