Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bárányhimlőt elkaphatta?

Bárányhimlőt elkaphatta?

Figyelt kérdés

Tegnap elmentünk tesómékhoz,de nem tudtuk,hogy himlős a lánya,az én lánykám 18 hónapos,szerintetek elkaphatta??figyeltünk,hogy ne nagyon érintkezzenek,de sajnos a kicsim beleivott az innivalójába.és a kislány tesóját is megpuszilta,az meg 20 hós,még nem volt pöttyös.

Nagyon aggódom,holnap vinném bárányhimlő elleni oltásra,ha megkapja akkor is kijön rajta.?Természetesen mondom majd az orvosnak.Szerintetek?


2014. máj. 19. 09:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos elkaphatta. A bárányhimlő cseppfertőzéssel terjed, és már a lappangási idő alatt is fertőző. Én nem oltatnék most, de ezt majd az orvos megmondja.
2014. máj. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen,elkaphatta,a bárányhimlő állítólag akkor fertőz,ha még nem pöttyös az illető. Férjem most volt bárányhimlős,amikor a babánk még csak 3 hetes volt! szerencsére az anyatej megvédte,mert én már voltam a betegségben. Gondolom a te kislányod azt már nem kap??Egyébként már nem olyan kicsi,nem lesz belőle nagyobb gond remélhetőleg!Anyukám azt mondta,hogy a pöttyök melegen,szárazon legyenek,ha ki is jön!Cinkrázó és ne érje sok víz.
2014. máj. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jó eséllyel elkaphatta, szerintem felesleges beoltatni, de majd az orvos megmondja. Egyébként úgy tudom (persze lehet, hogy tévesen), hogy a pöttyök megjelenése előtt már két nappal fertőz, és ez fennáll az utolsó pörkök leeséséig. nálunk most aktuális a dolog, a legidősebb már túl van rajta, most kezdték a kicsik. A legkisebb szerdán lesz egy éves. Én sokkal rosszabbra számítottam.
2014. máj. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a bárányhimlő olyan fertőzőképes, hogy még a szoba másik sarkából is...Nálunk az 5,5 éves nagytesó éppen az, a 4 hónapos lányka még nem pöttyös (talán az anyatej megóvja). Szerintem a doki azt fogja javasolni, hogy várjatok a lappangási idő végéig. Egyébként, pont ma hallottam az orvosnál, hogy a beoltott gyerkőc is elkapta, igaz, elég enyhe lefolyású volt nála..
2014. máj. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat!

Még szopizik a lányom:S:)

Azt mondta a védőnő,hogy ne kapjon oltást,

2hét a lappangási idő,majd akkor kiderül,hogy mi lesz.50-50 hogy elkapta,de remélem nem,mert a keresztelője,júni 7.-én lesz,akkor meg még javában tombol.Remélem nagyon nagyon,hogy nem lesz baj!!

Köszönöm a válaszokat!

2014. máj. 20. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!