Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Szerintetek mi lehet a problém...

Barbara1207 kérdése:

Szerintetek mi lehet a probléma ha dadog a gyerek?

Figyelt kérdés

Történt sajnos a most jelenleg 3 és fél éves kislányommal egy évvel ezelött lecsuszott a lórol.(Leesett)Elkezdett dadogni elvittem ezzel az orvoshoz aki azt mondta ,hogy stressz hirtelen sok végett lehetséges...nem küldte semmilyen vizsgálatra azt mondta ,ha nem mulik el 3 hét után a dadogása akkor küldi csak el...El is mult 2 és fél hét után a dadogása ezért nem lett vele semmi teendö.Most viszont 4 napja ismételten dadog és nem tudjuk miért.....

Esetleg van ilyen anyuka apuka ahol gyermekénél vannak ilyen dadogos reakciok.És ha igen hogy kezeli?

Mert eléggé aggaszt a dolog engem mivel idáig semmi probléma nem volt vele...sööt nagyon okos a korához képest és most ez a beszéde...nagyon aggodom....

Igy beszél a lányom amugy Pl.: akar mondani egy mondatot és akkor az igy néz ki: a a a ami ami amikor eeee elmentünk.



2016. okt. 18. 11:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nevelési tanácsadóban a logopédust keressétek fel, először a gyerek nélkül.
2016. okt. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem is volt dadogós időszakom. Stressz miatt. Néha még mindig dadogok, ha nagyon izgulok. Nyugtató teák, meditáció, jóga segített. Az orvos (nyugati), pszichológus nem.
2016. okt. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Unokaöcsém kezdett dadogni ijedtség miatt kb 2,5 évesen. Nekiknannyit mondott a doki,hogy mondogassák neki,hogy lassan nyugodtan beszéljen ill. nem szabad direktbe kijavítani,hanem ha valamit dadogva mond akkor ismételni kell neki helyesen. Egy idő után eljutott oda,hogy ha dadogva mondott valamit röhögött egyet magán,majd nagy levegő és elmondta szépen... Ha nem múlik szerintem is érdemes megkérdezninegy logopédust ☺
2016. okt. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem .Rendben köszönöm a segitségeteket remélem a logopédus mond akkor valamit:/
2016. okt. 19. 11:14
 5/5 anonim ***** válasza:
mindenképp mielőbb, mert vagy megnyugtat, vagy ha kell segítség, akkor a mielőbbi segítség a hatékony
2016. okt. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!