Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 15 hónapos MMR oltás . Volt,...

15 hónapos MMR oltás . Volt, aki hasonlóan sok utóhatást tapasztalt a babáján?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Segítsetek nekem! Bár sok fórumot végigolvastam, még így is bizonytalan vagyok! Kislányom 16 napja kapta meg a 15 hónapos MMR oltást. A 10. napon kezdtek jönni az oltás utóhatásai.. Először a fül mögötti nyirokcsomói duzzadtak meg nagyon. Rá 2 napra apró pöttyök jelentek meg a szája körül, ami picit átterjedt a nyakára és a nózija köré. Ezek azóta is megvannak. Következő 2 napban volt egy kis láza és ezzel egy időben jelentkezett nála végtagfájdalom is, ami nem múlik. Fájlalja a lábfejeit és a kis kézfejeit, úgy látom picit sántikálva, bizonytalanul is megy. Enni sem akar már napok óta. Cataflam cseppet adok neki, akkor picit jobban tud enni is.. Voltunk az oltás óta többször a gyerekorvosunknál, aki azt mondta, ennek nem sok köze van az oltáshoz. Talán valami vírust szedhetett össze. Én mégis úgy gondolom, hogy ezzel lehet összefüggésben, mert az oltás után kezdődött közvetlenül. Nagyon aggódok, mert egy stabil, erős kislány, sosem volt ilyen! Rettegek, nehogy valami más baja legyen. :/ Szerintetek ezek a dolgok az oltástól lehetnek? Tapasztaltatok hasonlót?

2016. nov. 12. 09:26
 1/10 anonim ***** válasza:
25%

Rubeóla, mumps oltás, szerintem ez ilyen, rátesz, hogy őszi idő van, meggyengült az immunrendszer és kevés a fény.

Adj neki több pépesített nyers zöldséget, esetleg hagymát, és egyéb "vírusellenes" dolgot, én mézes sütőtökkel próbálkoznék úgy hogy mondjuk kevés zellert is turmixolok közé nyersen és a tök egy része is nyers. Kicsit segíteni kell neki, lehet túl erős volt neki a koktél. A legtöbb baba kaja, biológiailag steril a babatápokban levő "vitaminok" pedig rosszul hasznosulnak. Hagyd többet aludni, az is segíthet, illetve ha ébren van akkor biztosíts megfelelő mennyiségű fényt neki ami nem ledes forrásból jön. Ezek kellenek a vitaminok hasznosulásához.

2016. nov. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
28%

"Én mégis úgy gondolom, hogy ezzel lehet összefüggésben, mert az oltás után kezdődött közvetlenül."


Igen, ezt hívják véletlen egybeesésnek. Ha én karácsony után leszek influenzás, akkor nem a fenyődísz okozta, nemdebár?

2016. nov. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Oltás utáni reakció, teljesen normális, csak nem minden gyereknél jelentkezik ilyen erősen. Tegnap mesélte a játszó csoportban egy anyuka hogy szintén az MMR oltás után 2.5 hetig rosszul volt a pici, lázas volt , tiszta kiütés az egész teste és sokat fogyott is, kórházba is kerültek. Normális az ilyen reakció, de ritka. Legalább tudod hogy hatott az oltás.
2016. nov. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!!

Igen...igyekszem minél több friss,pépesített zöldséget és gyümölcsöt adni neki!!!

Citromos-mézes teát iszik,de a sütőtök is jó ötlet...megcsinálom!!!Köszönöm az első válasz adónak!!!


A második válaszoló cinizmuságát nem értem....:/


Harmadik válaszoló: Köszönöm a megnyugtatást!!!

Bízom benne,hogy nekünk a kórház ki fog maradni..:(

És hogy hamar lecseng ez az egész.

Mire túl leszünk rajta,jön a következő szuri....ez egy őrület!!!

2016. nov. 12. 13:01
 5/10 anonim ***** válasza:
3- as vagyok. Oltas utan a reakcio 2-3 hettel kesobb jelentkezik, ugyhogy tuti ez van nalatok. A haziorvosrol meg inkabb nem mondok semmit.
2016. nov. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Érdekes dolog ez.3-szor voltunk már a dokinknál,aki oltás elött figyelmeztetett lázra és kiütésekre.

Most azt mondja nem az oltás,hanem a legyengült immunrendszer beszedett egy vírust.Első tipp a száj-láb-kéz betegség volt,de mivel csak az arcán van kiütés ,ez kilőve.

Jah......és még ezt megelőzőleg a helyettes dokitól kaptunk Sumetrolim sirupot a nyirokcsomókra....:/

2016. nov. 12. 14:24
 7/10 anonim ***** válasza:

Rögtön tolja az antibiotikumot vizsgálat nélkül..... aztán ha kell majd tényleg, akkor nem használ...:(((

Az oltás mindenképpen megdolgoztatja a szervezetet és valószínű nálatok rájött erre egy vírus is. A sántítás miatt én bevinném egy vérvételre (pl Heim Pál sürgősségin rutinból megnézik ilyenkor). Vírus okozhat ízületi gyulladást. Azt, hogy oltási szövődmény-e, vagy sem ez után meg lehet mondani.

Tehát én tovább vizsgáltatnám mindenképpen.

2016. nov. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Megmondom őszintén,én már nem tudom,mi van.

2 naponta vittem orvoshoz múlt héten........nem lát rajta semmit.

Holnap viszem vissza kontrollra......

Vasárnap este vettem észre,hogy már a nyakán is kint vannak a nyirokcsomói mindkét oldalon,ágyékban is érezni picit.

A végtag fájdalom csökkenni látszik,néha mutatja csak a lábacskáját.....és most ma pl a nyaka alatt-mellkasát piszkálta...közben nyafizott.......lehet tényleg valami vírus.Hajnal óta köhécsel és kezd náthás is lenni. :(

Én már nem tudom,mikor keveredünk ki belőle.

Sajnos itt a világ végén,ahol mi lakunk,nincs gyerek sürgősségi,a lehetőségeink picit kötöttebbek...

2016. nov. 16. 08:26
 9/10 anonim ***** válasza:
Hogy van a pici? Mennyi ideig tartott a betegség utána?
2017. febr. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Mi történt veletek azóta remélem rendbe jött mi is oltàs elött vagyunk és rettegek ettöl
2018. dec. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!