Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » A ti babatoknal/kisgyereketekn...

A ti babatoknal/kisgyereketeknel mik voltak az ekcema okai?

Figyelt kérdés
2016. nov. 29. 21:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Elsőként a fogzás. Olyan sok nyála folyt szegènykèmnek, hogy hiába törölgettem, kicsípte az arcát, vègül átfordult ekcèmába, ès csak a szteroidos kenőcs hozta helyre. A tèli hidegek hozzák mèg elő nèha, nagyon kell figyelnünk a rendszeres krèmezèsre.
2016. nov. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Jó kérdés... Kíváncsi vagyok én is a további válaszokra. Nekünk sok ismerős mondja, hogy lehet ételallergia, de a kisfiamnál nyáron egyáltalán nem jön elő, illetve 2-3 hónaposan is volt már, mikor még csak szopizott. (Tejmentes diétát is tartottam hónapokig, nem javult tőle.)

Voltunk gyermekbőrgyógyásznál, ő azt mondta, hogy az immunrendszer túlműködése okozza, és ne próbáljak egy okot találni, mert nem fogok tudni. Én úgy vélem, igaza volt, mert fogzás, antibiotikum, betegség, hideg, stb... minden kihozza.

Ha tudtok rá jó krémet, ami nem szteroidos, vagy bármi hasznosat, ne tartsátok magatokban. Mi most ott tartunk, hogy a szteroidos krémet megszokta a bőre, beszüntettük, erre még rosszabb lett... Nem tudom, mit csináljak vele, nem akarom még erősebb szteroiddal kenegetni, de most így meg még rondább.

2016. nov. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Szia, nekem a fiam is ekcemas volt. Most 3 eves, es 1 eves kora ota semmi baja. Meg neki irt fel eloszor a gyerekorvos szteroidos kremet, de oszinten megmondom, akkor utan olvastam, es kidobtam a kukaba. Nala a Halikar homeopatias krem es a shea vaj kombinacio jott be. Most a lanyomnal ezek nem segitettek. A Triderm (nem tudom, hogy otthon lehet-e kapni) termekeit hasznalom. De nem latok nagy javulast, ezert is gondoltam az etelallergiara en is. Az orvosom szerint viszont sokkal csunyabb lenne a bore, es lennenek egyeb tunetei is. Hat nem tudom...
2016. dec. 1. 11:56
 4/13 anonim ***** válasza:
Jelenleg papírzsebkendő allergia, pedig már sokfélét próbáltam, a zewa naturt is.ahol éri az arcát a zsepi ott ekcema pöttyös lesz.irt a doki rá krémet
2016. dec. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha első is papírzsepivel törölget., nem bizti hogy a nyál okozza
2016. dec. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Nikolas Kidman ***** válasza:

textil zsebkendő is jó lehet.

amúgy lehet hogy az illatanyok miatt van,próbáld meg szilviával(tekercsben kapható papírtörlő,szalvetta)

2016. dec. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

Az ilyen típusú betegségek kialakulásának kizárólag a bőrflóra hiánya hiánya az egyetlen "okozója" Magyarul a gyerek bőre majdnem teljesen steril, és az azt védő baktériumok hiánya nem tud teljes védelmet biztosítani más baktériumok, vírusok és bőrgombák ellen. Lehet kissé hülyén hangzik, de az a gyermek amit még a széltől is óvunk, a szervezete nem fog kialakítani természetes védelmet a külső behatolókkal szemben,ezért kapnak el olyan betegségeket, mint az allergiás esetek nagytöbbsége, vagy hyperszenszibiliatás.

Ha megfigyelitek, az olyan országokban, ahol a gyermekek óriási szegénységben, mocsokban nőnek fel, soha nem szenvednek ilyen kizárólag iparilag és társadalmilag fejlett országokban elterjedt betegségekben.

Az egyetlen igazán jó védelmet azok a baktériumok, gombák biztosítják, ami az emberrel szimbiózusban él már évezredek óta.

Ma, ezeknek a hiányát, tudományosan, csak egyes specializált nutrícionisták tudják helyrehozni. Nem reklámozni akarom őket, ezért rád bízom, hogy megkeresd a hozzád legkedvezőbb helyzetűt. De ha gyermeked ilyen helyzetben van, akkor ez igen sürgős eset lehet.

Szép napot...

2016. dec. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

D vitamint adsz neki?

És A-t?

2016. dec. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Egy kicsit erősnek érzem, hogy az ekcémát "kizárólag a bőrflóra hiánya okozza...", én másképp tanultam bőrgyógyászaton...

Az én lányom tejallergiás volt, akkor tejtől, szójától bármely évszakban kijöttek, de meghatározott helyeken (felkarján,vádliján) kb. 1,5 cm-es kerek ekcémás foltok. A tejallergia elmúlt, de most is atopiás, minden télen küzdünk vele. Ha nálatok is csak télen jön elő, akkor valószinűbb, hogy ő is "csak" atopiás hajlamú. Lányomnak ilyenkor szinte bárhol megjelenik, szabálytalan, kiterjedt foltok lábán, karján végig, fenekén, derekán is. Főleg akkor "durran be" a bőre, amikor beteg (ezek enyhe vírusfertőzések, folyik az orra, köhög), már a tünetek előtt 1-2 nappal látjuk, hogy jönnek ki az ekcémák. A meleg víz és a meleg, száraz levegő tovább rontja, ezért ilyenkor csak langyos vízben zuhanyozik (ezt nehéz megbeszélni vele, imád pancsolni...), a lakást sem fűtjük túl. A betegség lezajlása után azonnal eltűnnek, csak a bőre marad szárazabb.

Ceumed krémet és fürdetőt használunk, emellett egy zsírosabb kikeverős krémünk is van. Ezekkel az egész bőrét kenjük. Kimondottan az ekcémára a Bepanthen Sensiderm vált be. A sheavajat is dícsérik, mi még nem próbáltuk. Naponta többször kenem őt, az oviba is vittünk krémet, ha nagyon vakarná.

2016. dec. 22. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A kötelező ,,védőoltásokba" teszik bele.Már az anyában benne van,hogy ekcémás lesz a gyereke.Olvassatok utána.
2016. dec. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!