Szuvas tejfogat be kell tömetni? Fekete a szuvasodás a tejfogon is? 4 őrlőfogán látok letöréseket/lyukakat, de nem fekete a belsejük. Mind a 20 tejfog kiesik?

Figyelt kérdés
Ilyenkor ugyanúgy fúrják is? Fájni fog neki, vagy kap szurit előtte? Vagy nem foglalkoznak vele, mert már 6 éves, és akkor már úgyis hamarosan ki fog esni neki? A rendes fogak már azért erősebbek lesznek, azok nem fognak ennyire szuvasodni, ugye? Nem adtam neki sosem édességet, szinte szó szerint, szerintem örökölte, nagyon rosszak mindkettőnk fogai férjemmel...
2016. dec. 6. 11:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Fogorvosa válogatja, de ma már többnyire tömik a tejfogat is. Azèrt is celszeru, hogy ne rontsa a mellette novo maradandót, mivel a fogvàltás nem egyből zajlik le.

Ismerek olyan felnőttet, akinek még most is van tejfoga 30-on túl. Vmifèle csírahiány az oka?

2016. dec. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem anno tomtek a tejfogaimat is. Furtak, fajt, de nem annyira, mint a rendes fog. Nem adtak erzestelenitot.
2016. dec. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem anno betömték őket. Nem injekciót adtak, hanem sprét. Nem volt gáz, nem emlékszem, hogy fájt volna.

Olvastam egy cikket pár hete, azért is kell vigyázni a tejfogakra, mert ha hiányoznak, akkor összevissza nőhet a csontfog.

A rendes fogakkal kapcsolatban nem tudlak annyira megnyugtatni... Nekem is örökölten rosszak a fogaim, és a csontfogak ugyanúgy, sajnos. Hiába mosom rendesen.

Mind a 20 tejfog ki fog esni, igen.

2016. dec. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
2016. dec. 6. 11:43
 5/8 anonim ***** válasza:
33%

A fogak viszont nem az örökléstöl romlanak!!!!


ès az édesség is csak akkor rontja öket, ha nincs rendesen tisztítva.

Ha a tejfogak ilyen rossz állapotban vannak, ott igazán nagy probléma van a fogmosással. A maradandó fogak néhány éven belül ugyan erre a szintre jutnak.


Sokan csak a csokit és cukrot gondolják édesnek, de az esti kakózást, vagy az éjszakai szörpiivást nem tekintik annak. egy ban´ßan pl oriási cukortartalommal rendelkezik, és orákig rajta maradhat a fogon...


A megfelelö fogmosás ott kezdödik, hogy este a szülö 8 éves koráig mossa a gyerek fogát. (vagy legalább is átmossa neki) Ezek után reggelig semmit nem kap, ha nagyon nagyon szomjas max tiszta vizet!!!

Majd reggelizik a gyerek, ha lehet nem nutellás kenyeret, de a lényeg, hogy jól mossa meg maga a fogát. Ès innentöl kezdve délig nem eszik ragadós édes dolgot!!! Semmi csoki, vagy cukorka, semmi tejszelet, semmi túrórudi, semmi banán. ha éhes ehet kenyérfélét, vagy egy szendvicset, almát stb...

Délben vagy délután egy bizonyos mennyiségü édesség senkinek Sem árt.

2016. dec. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem anno 7 évesen kihúzták az 1db lyukas tejfogamat, de ez több mint 20 éve volt, szerencsére szépen nőttek ki a csontfogaim. Amúgy kaptam rendes injekciót.

Szerintem most már tömnék az ilyet.


Unokaöcsémnek voltak nagyon rosszak a fogai, őt rendszeresen hordták fogorvoshoz, hogy pontosan mit csinált vele azt nem tudom, de kezelte.


Mindenképpen érdemes lenne elvinned véleményem szerint.

2016. dec. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Hát a fogmosásával volt a gond, tegnap megfigyeltem, hogy csak elöl súrolja őket, az őrlőket nem is nagyon mosta. Innentől megint én mosom majd neki reggel-este. A banánt nem gondoltam, hogy baj, azt sokat kap, édességet nem annyit. Köszi mindenkinek!
2016. dec. 7. 09:33
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem örökölte a rossz fogakat, csak a hajlamot, hogy könnyen romlanak. Ismerek olyan 30-ast, akinek egy tömött foga sincs, nem is egyet!
2016. dec. 7. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!