Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Gyógyszerek, gyógyhatású...

Gyógyszerek, gyógyhatású készítmények, vitaminok stb?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy ki miért veszi meg a dràga patikaszereket, a természetes verió helyett. ( Nyilvàn a gyerek érdekében, de ezt leszàmìtva) Mert reklàmozzàk? Nem tudja mi van benne,csak ajànlottàk? Bàrmilyen vàlasz érdekel.


(Nem vitàt szeretnék. A megrögzött oltàs/ gyógyszerellenesek illetve az adjunk mindenre antibiotikumot csoport sem érdekel!)


Csak nem értem, hogy a sok természetes/ természetesebb dolog helyett miért veszi meg az àtlag Iksz Gizi a dràga gyógyszertàri mesterségeset.

Pl: dràga c vitamin bogyók- olcsó aszkorbinsav

dràga tengeri orrspray- olcsó illóolaj vagy hàzi orrspray

és még lehetne folytatni...


2017. jan. 6. 09:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az ismeretek hiánya, ami annak is köszönhető hogy az orvosok többsége nyilván azt fogja ajánlani amivel meglett bízva. Reklámozni is csak mesterségeset szoktak szinte. Megvan az oka.
2017. jan. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Kb ugyanezt gondolom

De itt az oldalon is a sok "bio" anyuka ezt ne add azt ne vedd hozzààllàsàval ez nagyon szembemegy, hogy az első köhintésre rohannak a gyógyszertàrba. Ez a kettősség a fura nekem.

Köszi a vàlaszt.

2017. jan. 6. 09:15
 3/10 anonim ***** válasza:

Altalanositasz.

En pl.: a harom gyereket nem hordom orvoshoz minden kohinteskor. Eloszor a termeszetes dolgok.

Viszont pl.: a kezzel keszitett szappanokban nem bizom.

2017. jan. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kár, pedig tényleg nagyon jó kézműves szappanok vannak, az én babám ekzémás volt, nagyon szerettük ezeket a termékeket. Én nem szoktam orvoshoz rohanni, nem szeretem ha gyógyszerrel tömik. Ha tudom hogy magától nem, vagy csak nehezen gyógyul meg, akkor jönnek a természetes megoldások. De vannak betegségek amikkel rögtön orvoshoz viszem, ilyen pl a fülfájás, azt nem merem itthon gyógyítgatni.
2017. jan. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi.


Sajnos ez nem àltalánosìtàs. A többség ilyen.

De nem is feltétlenül a gyógyszer helyett hàzi gyógyìtàs a kérdés. Hanem amikor ugyanaz van otthon mégis a patikàba megy ugyanazért csak menőbb csomagolàssal.

2017. jan. 6. 10:05
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

Nekem még nem született meg a babám, most vagyok vele várandós, de azt előre tudom, hogy biztosan nem merek majd kisérletezni. Nem szeretném majd gyógyszerekkel se teletömni, de az a példa, amit a C vitaminra hoztál egy nagyon jó példa: nem igazán ismerem az aszkorbinsavat, nem ismerem az adagolását sem, így ha bemennék a gyógyszertárba, eszem ágában se lenne számomra ismeretlen dolgot kérni az ismert helyett. Házi orrspray: szintén nem kisérleteznék vele. Nem tudom, hogy kell elkészíteni, nem tudom, hogy egy házilag készült dolognál van-e bármiféle mérték, hogy mennyit szabad belőle használni (például a gyógynövényeket se szabad túlzásba vinni, mert van, ami nagy mennyiségben már mérgező). Így én inkább biztosra megyek és megveszem azt, amire rá van írva minden tudnivaló. Ettől függetlenül sokszor van, hogy valami házipraktikáról hallok valamit fél füllel, aztán utána olvasok alaposan és legközelebb az az első, amihez nyúlok szükség esetén. Ilyen például megfázásra az almaecet. Csak ezt egy baba esetében nem fogom merni kipróbálni, inkább majd biztosra megyek és azt teszem, amit az orvos javasol.

Lehet, hogy butaság, hogy meveszem azt, amit sokszoros áron eladnak a nagy márkák, de én ettől érzem magam biztonságban.

2017. jan. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%

Mintha az aszkorbinsavat nem mesterségesesen állítanák elő D-glükózból...

Semmivel sem természetesebb, mint csepp vagy kapszula formájában. Ellenben az utóbbiaknak könnyebb az adagolása és egyesek gyomorsavnak ellenálló bevonattal rendelkeznek.

Illóolajak használata korlátozott kisgyerekeknél.

Orrspaynek az izotóniás sóoldat nem drága.

2017. jan. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

6# köszi, erre voltam/ vagyok kìvàncsi.


7#-es tudom. Csak a bogyókban van ugye màs is. Pl a bevonat.

Az illóolaj meg nyilvàn nem literszàm kell, és nem is öblögetni vele.

2017. jan. 6. 13:16
 9/10 anonim ***** válasza:

Itt egy gyóyszertár van. Azt mondták ők aszkorbinsavat nem is árulnak. Átmehetnék másik városba, de akkor árban ugyanott vagyok.

Sóoldattal nem is akartam kísérletezni. Hiába adnak fél litert párszáz forintért, ha nem tudom hogyan és meddig tárolható. Minden megfázásnál lehet újat venni. Egy tengervizes orrspray nekünk betart 2 évig. Nem érné meg miatta csűrölni. Én inkább hobbinak tartom, ha valaki ilyenekkel szórakozik. Ismerek olyat, aki egyik területen nagyon spórol, a másik oldalon meg két kézzel szórja a pénzt. A gyógyszertárban pont nem az árakat nézem. A mi orvosunk sokszor ajánl természetes dolgokat, ilyenkor én is szivesen nyúlok hozzá, de magatól nem kísérletezgetek.

2017. jan. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi.

Aki meg elkezdte a lepontozgatàst az takarodjon a ...ba. Nekem minden vàlasz hasznos volt. 2-3 kifejezetten.

2017. jan. 6. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!