Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Bárányhimlős lyukszerű heg el...

Bárányhimlős lyukszerű heg el fog múlni, vagy azok maradnak meg, amik ilyen lyukszerű kráterek? Nem kaparta el őket. Reménykedjek, vagy törődjek bele, hogy azok ottmaradnak?

Figyelt kérdés
1 hónapja bárányhimlős és 1 éves. Nagyon sok lyuk van mindenhol rajta, úgy nézem, hogy kicsi és nagy is van, tehát nem csak a nagyobb sebekből lett lyuk. Az baj, ha öltözéskor lejött a pörk, mert beleakadt a ruhába? Emiatt is ottmarad a mély heg, vagy nem? Nagyon sokáig fog még gyógyulgatni neki? Olvastam, hogy még fél-1 évig is gyógyulgathat és addig látszanak. Neki még pirosak a pöttyök, vagyis rózsaszínek, tehát nem halványodtak ki...Érdemes valamivel kenegetni? Aloe first-tel fújom, most fog elfogyni. Mivel még kisbaba, neki könnyebben gyógyul a bőre, vagy pont emiatt fog neki látszani heg, mert ilyen kicsi korban sokkal jobban elkapta és televolt? Vagy ne filózzak ezen, mert senki sem tudhatja előre? :-))))) Csak annyira sajnálom és ez rossz... :-(((((((((
2017. jan. 10. 09:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindkét lányomnak maradt 1-2 hege. Nem kaparták el, bele se akadt semmibe, azok egyszerűen rondábbak voltak a többi kiütésnél sajnos... Egyiküknek a pofiján. Nekem is van egy a homlokomon. Úgy fogalmaznék, csak az látja, akinek direkt felhívom rá a figyelmét. :) De az is igaz, hogy nekik nem volt súlyos egyáltalán.
2017. jan. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

2 éve volt baris a gyerek, nagyon figyeltünk, nem vakarta, szépen gyógyult és mégis teli van most is hegekkel. arcán néhány darab, törzsén nagyon sok.

Lábán is volt, de ott a sok rosszaság-folt már rég elnyomta :D

Azt gondolom, egyéni hajlam függvénye, hogy hogyan gyógyul. És nyilván az évek alatt halványul, mire szépnek kell lennie, majd szép lesz (nem is: most is az :D)

2017. jan. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én felnőttként voltam bárányhimlős, nem vakartam őket, de néha beleakadtak a ruhába, bármennyire vigyáztam. Néhány heg megmaradt, ha nagyon keresem, látszik, de engem nem zavarnak. Nyáron vicces, mert pirul/barnul a bőröm, a hegek meg totál fehérek maradnak.

Nekem azt mondta a doki, hogy semmivel ne kenjem, mert annál jobban megmaradnak a hegek, szólval az Aloet szerintem egyelőre ne használd. Nekem még fürdeni is csak úgy szabadott, hogy nem használok szappant, tusfürdőt, sampont és krémet az arcomra. (Rettenetes volt, egyrészt csöpögött a zsírtól, másrész húzodott a szárazságtól.)


Szerintem felesleges ezen filózni, mert úgyse tehetsz semmit, inkább ha majd kérdezgeti, hogy mi az, akkor kezeld természetesen, hogy el tudja fogadni, hogy olyan és kész.

2017. jan. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én extrán himlős voltam, mindenhol, de tényleg mindenhol volt. És én emlékszem, hogy a végén már kapargattam titokban (9 éves voltam). Persze tiszta heg lettem, anya vitt is dokihoz, de mondta, hogy ezen már nem lehet változtatni, maradnak a hegek, aztán rövid időn belül mégis mind eltűnt, hála ég. Nem tudom, biztos közrejátszik a genetika, hogy kinek hogy regenerálódik a bőre. Reméljük ti is ilyen szerencsések lesztek.
2017. jan. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. jan. 13. 09:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!