Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Sajnos a 3 éves fiam magatartá...

Szandra244 kérdése:

Sajnos a 3 éves fiam magatartás zavaros, autista hajlama és széklet tartási zavara van, van olyan anyuka. itt akinek hasonló beteg a gyereke?

Figyelt kérdés
Lenne pár kérdésem.. Hogyan kezeljem a düh kitörést? Hol és ki tudja meg állapitani, hogy autista e tényleg? Köszönöm

2017. jan. 15. 20:16
1 2
 1/14 Ági83 ***** válasza:
Én első körben a védőnőnél, vagy a házi orvosnál próbálkoznék,hogy küldjék szakorvosi vizsgálatra, vagy adjanak elérhetőségeket szakorvoshoz.
2017. jan. 16. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Miben nyilvánul meg a magatartás zavar ? Szobatiszta, beszél már ? Mennyivel másabb , mint a többi korabeli gyermek ? Amúgy a kérdésedre a válasz, egy neurológus tudja megállapítani , hogy valóban autista - e.
2017. jan. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
A széklet tartási zavar nála a nem szobatisztaságot jelenti, nem.az és sehogy sem tudom rá venni, beszél de nem igazán érthető és meg cserél szavakat pl a kapcsold fel neki kapcsold le és forditva, magatartás zavar az, hogy nem.tud nyilvános helyen viselkedni, hiszti, szalad, itthon nagyon hangosan durván játszik, verekedik,hisztizik olyan szinten hogy már csak egy nagyot nézek, hogy hu ezaz én fiam, ugrál, visit egész nap.meg nem.áll, neurológia nem.foglalkozik velünk mert széklet tartási zavar a diagnózis
2017. jan. 16. 23:13
 4/14 anonim ***** válasza:
Arra pedig csak neutológus tud választ adni, hogy valóban autista - e . Figyel ha szólsz neki ? Bevonható közös játékba ?
2017. jan. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Figyel,de pár másodperc és csinálja amit akar, közös játék max pár percig megy, ha valami nem.klappol akkor visit, földhöz veri a játékot vagy épp magát
2017. jan. 17. 20:49
 6/14 anonim ***** válasza:
Az én fiam 2,5 éves lesz következő hónapban. Ő se beszél még, egy - két szót tud, és ismer is. Megértjük egymást igazából beszéd nélkül is. Mi TSMT tornát csinálunk már közel fél éve, és van javulás. Nem beszédbe, hanem viselkedésbe.. de ha 3 éves koráig nem indul meg a beszéde akkor elviszem neurológushoz. Neked is ezt ajánlom. Nálunk szerintem "csak" idegrendszeri éretlenség van, a TSMT terapeuta szerint 3-6 hónap a lemaradás a társaihoz képest.
2017. jan. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nekem is ajánlották a TSMT tornát de csak 90kmre van sajnos, de valahogy el viszem mindenképp, a fiam beszélni beszél de nem igazán érthető
2017. jan. 19. 08:47
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
A gyermeked iszik tehéntejet ?
2017. jan. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Bolti tejet iszik
2017. jan. 19. 17:56
 10/14 anonim ***** válasza:
Én is vettem észre jeleket 22 hónapos fiamom, igaz mi külföldön élünk, de leírom. A 2.orvoshoz vittem és tőle sikerült beutalót kapni, amire az van írva hogy viselkedészavarok, és autizmus gyanú, szval a lémyeg hogy gyermekpsichológushoz kell mennünk először, utána pedig neurológushoz
2017. jan. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!