Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Fuldokló köhögés, valakinél...

Fuldokló köhögés, valakinél volt hasonló?

Figyelt kérdés

VAlamilyen légúti vírus szedett össze a lányom. Ma orvos megnézte, tüdő tiszta, semmi komolyat nem talált. Mondtam neki, hogy alvás közben fuldokló köhögéssel ébred, láthatóan alig kap levegőt. Mondta, hogy valószínűleg hörghurutos dolog. Ha ilyen van, nyugtassam meg és vigyem hideg levegőre.

Kruppra is kérdeztem, mert volt már de mondta, hogy ez nem az.


Délután az érkezése előtt is így ébred, majd késő délutáni alvásból is.

Ventolint javasolt az orvos, a többi gyógyszert leállította.


Járt valaki hasonlóan? Mennyi idő után múlt el?


2016. ápr. 11. 21:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tudni kellene mi a baja? Mi a diagnózis,hörghurut? Ez biztos? Mert arra jó a ventolin,de sajnos annyira makacs dolog hogy tarthat 2 hétig is.
2016. ápr. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem jártunk pontosan igy, de a logikájával tisztában vagyok.

Alvás mozben leülepszik a sok slejm igy ebredeskor jön hirtelenjében.

Napközben köptetővrl kellene oldani higy alváshoz ne maradjon sok a tüdőben.

Gyermekem egyszer volt hörghurutos, de neki a mozgás közbeni légvétel volt nehéz a gyulladas miatt a köhögesek mellett.ő hörgőtagitot is kapott a köptető mellé. Onnanstol fogva rohamosan javult a helyzet leszamitva hogy a horgotagito felporgette nagyon de pár nap alatt lecsengett a kura kezdésétol szamitva de ha jol remlik egy hetig adtam plusz normafloret(de a restore sokkal jobb)meg asszem gyogyszer is volt arra nem emlékszem, de több mint valoszinű mert külön ki kellett szamolnom hogy hanykor mit szabad beadni hogy a kulonbozo szerek kozott meglegyen az előirt idő.

2016. ápr. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

*alvás közben leülepszik

Köptetővel oldani napközben

2016. ápr. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Pénteken este belázasodott, köhögött, de nem ennyire durván. Spiropentet, Sinupretet és Aeriust adtam neki. Ébren jókedvű, nem volt és nincs baja. Egy-egy köhintés.

Éjjel és ma napközben durvult be az alvás közbeni köhögés. Csendben alszik, aztán köhögés, fuldoklás, sírás, mi meg rohanunk be kikapni az ágyból.


Az orvos szerint valami vírusos cucc. Az összes gyógyszert leállította, maradt a Ventolin. Mondta, hogy ha a láz visszatérne, akkor antibiotikum, hagyott itt receptet. Láza 48 órája nincs.

az orra folyik, de szívjuk folyamatosan.


Knkrétan nem nevezte meg a vírust, de valami erősebb náthavírus, ami enyhébb emésztési gondot is okozott (egy órán belül kétszer hányt szombaton, de se előtte, se utána többet).


Tüdőgyulladástól féltem, de a hallgatózásos vizsgálat alapján rendben van a tüdeje. Fülét is nézte, az is oké. Nyirokcsomók is rendben. Alaposan megvizsgálta, átnézte és bízom is az orvosban.

A fuldoklásra meg ugye annyit mondott, hogy hörghurut jellegű lehet, biztosan nem krupp és ilyen esetben vigyük hideg levegőre és nyugtassuk. Illetve altassuk hidegben (18 fok körül, de amúgy is ennyiben szokott aludni)és legyen párás a levegő.

Sokat szellőztetek nála, párás is a levegő.

2016. ápr. 11. 22:02
 5/11 anonim ***** válasza:
A restore az összetevői miatt jobb a normafloelre nál (antibiotikum miatti brlflora helyreállitók) csak a restore por alakban van igy hígítando ugy meg nem birtam beadni a normafloret viszont gyors bespricceltem a szájába
2016. ápr. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az orvos valszeg gyogyszerallergiara gyanakszik kulonben nem allititta volna le.sok gyogyszer mellekhatasa lehet a fulladas, de azt inkabb duzzadt nyirokcsomo ill nyak, vagy felpuffadt ill piros arc jelezné.


Szerintem a hurut miatt fullad de erdekes hogy akkor a hallgatozas miert negativ..

2016. ápr. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Tegnap éjjel a férjem volt "ügyeletes". Akkor is volt egy fuldoklós epizód. Felemelve, függőleges helyzetben, megnyugtatva pár perc alatt rendeződik, de elmondása szerint akkor sípolt is kissé.

Ezeket az orvosnak is elmondtam, de mind az asztmát, mind a kruppot kizárta. Asztamatikus jellegű, de nem asztma.


Alapvetően egészséges 2 évesről van szó, alapbetegsége nincs, szülés körül se volt olyan komplikáció, ami őt érintette volna.

Szeptember óta bölcsődés, többnyire átlagos légúti betegségei vannak azóta. Egyszer volt kruppos, akkor kórházban is volt, de a legenyhébb verzió volt.

2016. ápr. 11. 22:08
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem gyanakszik gyógyszerallergiára, ha így lenne, mondta volna.

Az orvos olyan, hogy indokolt esetben gyógyszerez, ha nem látja indokoltnak, akkor leállítja. Kapott már tőle antibiotikumot is, mert akkor és ott indokoltnak látta. Meg egyéb esetben is írt fel gyógyszereket, de ha a vizsgálat alapján nem tűnik indokoltnak a szedésük, akkor leállítja őket. Eddig nem is volt gond, mindig meggyógyult, ahogy az orvos is jósolta.

Ezért is bízom meg benne, eddig nem volt okom kételkedni benne.

2016. ápr. 11. 22:11
 9/11 anonim ***** válasza:
Gyogyszerszedést nem állitunk le csak ugy félbe...
2016. ápr. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9-es,nyilván antibiotikumot nem állítunk le a kezelés végéig,de amit az orvos írt az köptető,homeopátiás gyulladáscsökkentő és allergia(de szokták adni orrmandula/nyálkahártya duzzanatra)gyógyszer.Ezeket abba lehet hagyni anélkül,hogy problémát okozzanak.

Egyébként sajnos a hörghurut/légcsőhurut ilyen,akár 2 hét is lehet a gyógyulási idő.Párásítsatok a szobában,szellőztessetek sokat és ha hajlamos rá a kicsi,akkor érdemes beszerezni egy inhalátort és salvus vízzel inhalálni,azt biztos,hogy rendbe teszi a tüdejét.Egyébként a sima salvus vizes inhalálás is nagyon jó,csak nem tudom,hogy egy ilyen kicsi gyerek esetében kivitelezhető-e biztonságosan.

2016. ápr. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!