Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » A kanyarójárvány miatt megkaph...

A kanyarójárvány miatt megkaphatja a baba korábban a 15 hós oltást?

Figyelt kérdés
Csongrád megyében élünk, 13 hónapos múlt a babám. Hallott erről valaki, hogy van-e rá lehetőség?
2017. márc. 6. 13:38
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Gyerekorvost kéne megkérdezni.
2017. márc. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kérdeztem, azt mondják korhoz között, amíg nincs más felsőbb utasítás, 15 hótól lehet beadni.


Hívtam az ÁNTSZ-t, ott javasolták a László Kórház Védőoltási tanácsadóját, ahol egy nő arrogáns és lekezelő hangnemben lerázott, hogy nincs kanyarójárvány és nincs telefonos tanácsadás aztán kb. lecsapta rám a telefont.

2017. márc. 6. 14:38
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
Nincs járvány, csak a média fújja fel.
2017. márc. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Bocsi, de ez nem a Blikk, vagy a Bors:


[link]


Én is azt szeretném, ha csak felfújás lenne.

2017. márc. 6. 14:51
 5/7 anonim ***** válasza:

#1 vagyok.

Járvány nincs, csak veszély. Nyilván a határos megyékben jobban oda kell figyelni. Ha azt mondták, hogy korhoz kötött, akkor az nem véletlen.

Én azt tudnám javasolni, hogy ne vidd közösségbe a gyereket, pl. ha van nagyobb testvér, akkor oviba ne vidd magaddal.

Ahogy betölti a 15 hónapot, rögtön vidd oltatni.

Szerintem kicsit nagyobb feneket kerítenek ennek az egésznek mint kéne, szerencsére Mo.-n majdnem teljes az átoltottság, bár ugye pár éve itt is elburjánzott a sok ökör oltásellenes, Romániában is főként miattuk van most a baj. Esetlegesen veszélyeztetett társaságot érdemes lenne kerülni még egy rövid ideig, de nem kell túlzásba vinni.

2017. márc. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#1-es, köszönöm! Nincs nagyobb tesó, nem járunk még gyerekközösségbe vele, de azért játszótér, bevásárlóközpont, tömegközlekedés van. Megnéztem a naptárat, 7 hét múlva oltathatom, addig csak nem akarom a spájzba zárva tartani, de kicsit aggódom is. :)


Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

2017. márc. 6. 16:02
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekünk is egy hónap van még hátra az oltásig. Felhívtam a gyerekorvosunkat, mert én is aggódom, de azt mondta, egyelőre nem rendelték el, hogy korábban is lehessen oltani. Azt tanácsolta, kerüljük a nagyobb közösséget. Remélem, nem kapja el a kisfiam.
2017. márc. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!