Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ekcéma? Miért nem múlik?

Ekcéma? Miért nem múlik?

Figyelt kérdés

Másfél hónapja kezdett el a 2 évesem kézfeje pöttyösödni. Akkor azt mondta a doki, hogy ekcéma valószínű vegyszertől. Írt ki neki kavart szteoridos kenőcsöt. Minden lecseréltem semmi vegyszer nem éri. Ugy ahogy múlt neki , de van amikor erősebb lett. Egy hete pedig már az alkarja is tiszta pötty :(

Vakarni nem vakarja. Bőrgyógyászatra kérek majd időpontot. Tejallergiás volt de gasztrón terhelésnél nem volt már gond. Azóta tejitalt kap. Valami ötlet mitől lehet? Valóban ekcéma? [link]


2017. márc. 6. 21:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Mivel fürdeted? Szappantól simán lehet.
2017. márc. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Gyogyszertari furdetokenocsel
2017. márc. 6. 21:35
 3/8 anonim ***** válasza:

Az ekcémának leginkább belső okai vannak. A szteroid és a gyógyszerek nem megoldás, ételallergiákat kellene kivizsgálni (vérből), megfelelő étrend és vitaminok, omega 3 és cinkpótlás sokat tud segíteni, és adj neki probiotikumot.

Nekem is ekcémás volt a kisfiam, és én is.

2017. márc. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Koszonom!
2017. márc. 7. 05:51
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is ekcémásak. Az esetek nagy részében nem lehet kideríteni, mi az oka és hullámokban jön elő akár csak időjárás-változástól is, viszont sok gyerek kinövi.
2017. márc. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azota mar a felkarjaig tiszta potty. Holnap megyunk borgyogyaszhoz. Inkabb allergia lesz ugy gondolom. A krem nem segitett.
2017. márc. 19. 07:14
 7/8 A kérdező kommentje:
Ha valaki jár még erre. Vértesztből igazolták a tejfehérje allergiát. Azért volt ekcémás.
2017. ápr. 15. 21:33
 8/8 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy megtaláltátok az okot.

3-as

2017. ápr. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!