Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Gyerekeknek való Coldrexet...

Gyerekeknek való Coldrexet adatok a lányomnak? 6 éves kortól adható, ő április 6-án lesz 6.

Figyelt kérdés
2017. márc. 12. 21:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem a napok számítanak, hanem hogy megvan-e valamennyi kg. Ha nagyon sovány, inkább ne add. Ha átlagos, akkor nyugodtan.
2017. márc. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Magas, de vékony. Akkor inkább nem adok neki! Köszönöm a válaszod!
2017. márc. 12. 21:59
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

De megvan annyi kg, amennyinek egy 6 évesnek lennie kell? Mert akkor adhatod.

1.

2017. márc. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És az mennyi? Melyik táblázat szerint? A betegtájékoztatóban nincs leírva, súlykalkulátoroknál meg több kiló van a minimum és a maximum között. Vagy a középérték? Már adtam neki Algoflex baby-t, mert felment a láza.
2017. márc. 12. 22:49
 5/10 anonim ***** válasza:
Hány kiló a lányod? 6 évesen már rég nem babí szirupokat adok. Nurofen tabletta,ben u ron tabletta algopiryn negyed tabletta. 17 kg-tól már nem baby szirupok, drágák, nem éri meg.
2017. márc. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%

De ki tudod számolni. 300 mg paracetamol van a coldrexbe meg ló@@sz c vitamin. 300 mg paracetamol 20 kilónál mehet simán.

Ha a kort néznék , akkor egy csomó mindenből túladagolnám a 10 éves fiamat, aki 22 kg :)

Adj a lányodnak lázcsillapítót ami gyull csökkentő is egyben, meg nagyobb adag c vitamint. én 100 mg*ot adok orvosi javaslatra a gyerkeimnek, a 19 kilósomnak is ha beteg.

2017. márc. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A betegtájékoztatóban súly szerinti bontásban is szerepel az adagolás. Olvasd el, okkal teszik a dobozba!
2017. márc. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. 17 kiló körül van, a Nurofen 20 kg alatt nem adható. Akkor szerintem a Coldrex sem mehet. Holnap megyünk orvoshoz, megkérdezem.
2017. márc. 13. 11:38
 9/10 anonim ***** válasza:

Nézd. Én minidg mindig számolok. Ibuprofenből 30 mg/kg mehet egy nap. Az a te esetdben napi 510 mg ibuprofen. Én ezért adok tabit ha kell.

Paracetamolból napi 60 mg a max kg-onként. Ki tudod számolni. Betegtájékoztatón rajta van, hogy egyszeri adag 15 mg / kg. Ez nálatok majdnem 300mg, szóval éppen adhatsz neki. De szerintem fölös pénzkidobás. Foirró tea, mellé ha ragaszkodsz a paracetamolhoz (mert ugye az van benne), akkor ott a ben-u-ron tabletta, ami pici pénz és napi 1000 mg C vitamin. Sose voltak a gyerekeim náthásak 20 napnál tovább.

Viszont vigyázz, ha adsz coldrexet nehogy adj mellé paracetamol tartalmú lázcsill-t. bár algoflexet artál, gondolom az van. :)

Sose a kort nézd, mindig számolj!

2017. márc. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 zombee ***** válasza:
Felezd meg, és adj mellé C-vitamint. Ennyi.
2017. márc. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!