Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Lehet, hogy vashiányos a...

Lehet, hogy vashiányos a gyermekem, mit adjak neki?

Figyelt kérdés

Pár napja az ügyeletes dr azt mondta rá h sápadt és nezessem meg a vas szintjét. Beutalót csak saját orvostól tudok kérni de ő most nincs. Az ügyeletes dr azt mondta nem lóverseny,szóval ráér a labor de addig is szeretnék neki adni olyan készítményeket amikbol vashoz juthat. Első körben vettem neki bio céklalevet.


A másik amit én vettem észre h időnként karikasak a szemei. Ez lehet esetleg tünet? Vagy semmi köze hozzá?


Illetve nálatok mennyi idős volt a gyerkoc mikor vashiányos lett? Nektek mit javasolt a doki?


2017. márc. 14. 21:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Most mennyi idős? Ha tud tablettát szedni akkor én a DM-es vastablettát tudom javasolni.


Egyébként a vas szint folyton változik. Főleg lányoknál. Ezt mindig érdemes pótolni.

2017. márc. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sápadt volt és a szemei karikásak voltak. Étvágya is rosszabb volt, mint korábban. 11 hónapos volt és maltofert kapott. A vörös húsok tartalmaznak több vasat, a zöldségek közül amelyikben sok is van, a növényi eredetűt rosszabbul hasznosítja a szervezet. A csirkemájban van a legtöbb vas, de nagyon sok A vitamin is van benne, szóval túl sűrűn nem ajánlott adni. Hány kiló a gyermeked? Ajánlanám a béres cseppet, de ha picike, akkor még nem kaphat. Az enyém még nem volt 10 kg ekkor. Gyanú és vérkép eredménye között csak próbáltam a húsokra figyelni, mást én bevallom nem mertem, de nálunk elég gyorsan is zajlott minden.
2017. márc. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Márciusban milyen lenne már egy gyerek, ha nem sápadt?! Szeptember óta nem sütött a nap!


Én "lehet, hogy"-ra semmit nem adnék. A vas szorulást okoz, csak feleslegesen kínozod. (A céklalé meg baromi szar, én nem bírtam meginni.)

A saját orvost pedig helyettesíti valaki, aki jogosult beutalót adni. Legrosszabb esetben magánlaborban 3000-ért csinálnak egy teljes vérképet beutaló nélkül.

2017. márc. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

4 éves és béres aktival kidet szed


Nem tudom miért de úgy aggódok 😢

Ez a karikas szem ijeszt meg jobban.

2017. márc. 14. 21:16
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, egy friss vashiánytól semmi drámai nem fog történni, míg eljuttok vérvételre. Nyilván komolyan kell venni, de nem kell túlreagálni.

A doki is ezt mondta, legalább neki hihetnél. :)

Ha pedig már szed valamit, ne keverd a vitaminokat, mert ha túladagolsz valamit, az sokkal nagyobb baj.

2017. márc. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!