Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 3 hónapos gyermekem arcán...

Jenny14 kérdése:

3 hónapos gyermekem arcán körülbelül 1 hónapos kora óta, mióta bevezettük neki a tápszert, mert sajnos kevés anyatejem volt/van, piros kiütések jelentek meg. Kivörösödik az egész arca, száraz, sebes. Anyukák! Ti mit javasoltok?

Figyelt kérdés

A gyerekorvos most Bepanthen kenőcsöt ajánlott. Egy napig el is múlt neki, amikor elkezdtem azzal kenni, de utána megint visszajött. Szerintetek mitől van ez? A gyerekorvos nem mondd semmit, csak hogy a tápszer miatt megemelkedett fehérjebeviteltől van, és ez tejkiütés lehet, meg hogy egyszer majd kinövi, el fog múlni. Nem küldött sem bőrgyógyászatra, sem allergológushoz. Tanácstalan vagyok, de addig fogok küzdeni, amíg el nem tüntetem ezt a gyermekem arcáról. Tanácsok?

Küzd valaki más is ilyen problámával? Ti mivel tüntettétek el ezt gyermeketek arcáról, vagy tényleg kinövi majd? Mikor? Nem lesz emiatt heges az arca felnőtt korában?



2016. márc. 8. 11:37
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Kérdező vagyok. Kiegészítésként még hozzátenném a kérdésemhez, hogy a Bepanthen előtt hydrophiles Mosdókenőccsel (Naturland, Unguentum hydrophilicum nonionicum)kentem neki,mert azt mondta a gyerekorvos, az jó rá. Egy ideig jól be is húzódott, de mostmár drasztikusan száraz és piros, sebes, ahelyett, hogy letisztult volna, inkább rosszabb lett. :(
2016. márc. 8. 11:44
 2/11 anonim ***** válasza:
én fiamnak is nagyon csúnya pöttyös volt az arca a tápszertől, kipróbáltam én is mindenféle kenőcsöt, de egyik sem vált be... ahogy elkezdtem a hozzátáplálást úgy kezdett egyre kevesebb lenni , lassan 2 éves tehát nincs már tápszer és teljesen szép lett a bőre :) nincs heg a pöttyök helyén...:)
2016. márc. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Próbálátl más tápszert? HA-t kap? Az én lányomnak akkor volt ilyen az arca, mikor fél éves korában át akratam állni a sima tápszerre a hipoallergénről. Miután visszaváltottam,aztán később is kijött neki a tejtől. De csak attól, tejterméktől sem. Most 3 éves, már semmitől sem piros neki. Biztos, hogy kinövi, de eseteleg próbáljatok másféle tápszert, hátha egy másik jobban beválik. Én popsikenőccsel kenegettem neki, elmúlt, de ugye én nem adtam neki utána, amitől kijött.
2016. márc. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

* miután visszaváltottam, elmúlt, aztán később a tejtől jött ki.

FElnőtt korról nem tudok nyilatkozni, de most 3 évesen nem maradt heges az arca.

2016. márc. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Esetleg más tápszer? Vagy magánba elvinném gasztroenterológushoz, esetleg bőrgyógyászhoz.
2016. márc. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Gyerekorvos? ....

Én elvinném bőrgyógyászhoz, és kipróbálnék másik tápszert is.

2016. márc. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ugyanezzel küzdünk. 8 hónapos a lányom. Kipróbáltam vagy 8 kenőcsöt, mindegyik csak egy ideig jó, utána olyna, mintha hozzászokna a bőre. Kipróbáltam nem Ha tápszert, semmi változás. jött a hozzátáplálás, de hol szebb volt, hol csúnyább az arca, nem tűnt el kiütés^+pirosság+szárazság.

Akkor lett jobb, mikor 2-es tápszerre váltottam (szintén HA). Ez már nem anyatej-helyettesítő, hanem anyatej-kiegészítő tápszer, én úgy gondolom, ez lehet a titok nyitja, mert 2-esből viszont jöhet HA, nem HA, akármilyen márka, nem lángol már fel az arca, alig látszik a kkiütés, sokkal-sokkal reménytelibb a helyzet.

2016. márc. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Tápszert nem cseréltetek? Én azzal kezdeném, nem a kenegetéssel. Az egyébként anyatejes fiam arca is tiszta kiütés volt, akkor tűnt el, amikor én abbahagytam a tejivást és nem ettem tejtermékeket. 2 éves kora után kapott csak tehéntejet, azt is sokáig forralva, az semmi gondot nem okozott már nála. És de, valamennyire látszanak a kiütések nyomai, 6 éves.
2016. márc. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Valószínűleg érzékeny a tejre vagy a tápszer valamelyik egyéb összetevőjére. Kisfiam súlyos ekcémája is így kezdődött. Amíg szoptattam (tejet is ittam), pár piros kiütés az arcán, ahogy átálltunk HA tápszerre, belobbant az egész feje. Sajnos végül 6 hónaposan szteroidos kenőcsre (Elocom) kényszerültünk, semmi másra nem javult, levedző kiütések borították az egész fejét, később máshová is átterjedt. Nyári időszakokban látványosan szebb lett a bőre, ami a D-vitamin hiánnyal való erős összefüggést jelzi. Az orvosok (gasztroenterológia, bőrgyógyász) tüneti kezelésen túl semmit nem tudtak csinálni, előbbi Neocate tápszert írt elő 1 éves koráig. Végül sikerült találnom egy normális allergológus-belgyógyászt, aki elvégeztette a szükséges vizsgálatokat. Tojás- és tejfehérje-intolerancia a fő ok, speciális étrendet folytatunk, kapott cinket és folsavat 1 hónapig, emellett én probiotikummal és napi 2000 NE D vitaminnal kezelem a kisfiamat. A téli hidegek ellenére 3 hónapja tünetmentes, és nem kapott el minden fertőző betegséget, mint korábban. Hosszú volt az út idáig... Most 3 és fél éves.

Ja és sehol nincs rajta heg, gyönyörű a bőre és a haja is!

Lehet, hogy nálatok nem lesz ilyen durva a helyzet, de jobb óvatosnak lenni... A bőrgyógyászok általában nem foglalkoznak a belső kiváltó okokkal, csak kenőcsöket stb. írnak fel, nálunk semmit nem használt. Az Elocomot a gyermekorvos írta fel. Nagyon óvatosnak kell lenni vele, mert nagyon sok a káros mellékhatása, ezért minél kisebb felületen, minél rövidebb ideig, minél kisebb mennyiséget szabad használni.

2016. márc. 16. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Legutóbbi válaszoló kommentjén pedig nagyon meglepődtem. Hát, tényleg hosszú lehetett az út nálatok..., de a lényeg, hogy célba értetek. Kicsi lányomnak most Bepanthennel kenem az arcát minden nap 2-3 x is. Egyenlőre úgy néz ki, hogy ez be fog válni, bár sajnos ez sem vitte le teljesen, de néha tisztább és már-már abban reménykedek, hogy legközelebb arra ébredünk, hogy elmúlt neki, de utána sajnos ismét bevörösödik, és megjelennek a pöttyök. Én is a hozzátáplálásban bízom, már annyi mindenkit megkérdeztem, mindenki azt mondja, hogy ne izguljak, el fog múlni, mert az ő gyerekének is volt kiskorában, és elmúlt, amikor megkezdődtek a pépes ételek, stb. Nemsokára 4 hónapos lesz, szóval mostmár kivárok,de persze, ha mégsem múlna el mi is allergológushoz, vagy valamilyen dokihoz fordulunk.
2016. márc. 17. 10:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!