Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha alig kap levegőt, felkeltse...

Ha alig kap levegőt, felkeltsem orrszi porrszizni? Amugy 3 évesen biztos nincs már oltás?

Figyelt kérdés

Enyhe náthája van, de néha, párszor,ritkán alig jön neki a levegő, hallom, ahogy vontatottan szivja az orrán át, mint aki viz alatt egy szívoszállal akarna lélegezni. Csak mélyalvos szakaszoknál van, mert amugy meg egy picit horkolva, de kap levegőt, néha meg olyan, mintha nem is venne. Alig merek igy aludni menni.

De holnap extrém korán kell kivételesen kelnünk, az ébresztést meg kell fontolni plane hogy pihenésre van szüksége most.


Egy 3 éves nem alszik nyitott szájjal automatikusan, ha orron át kevés? Vagy felébredne, ha baj van?


A másik, hogy a dokink azt mondta 3 evesen már nincs oltás, legközelebb csak suliban lesz.

De szeptembertől ovis lesz...es neten, igaz régi forumokon azt irták,pl diftéria ellen 3 évesen oltanak.

Akkor az ellen már nem oltanak?

Olyan érzésem van, mintha "védtelenül" adnám oviba.

Ki tudja a korábbi oltásai meddig hatnak, azt olvastam átlagban 2-3 évig adnak csak védettséget.


2017. márc. 27. 22:18
 1/7 anonim válasza:
51%
Én már csak azért is "orrszi porrsziznék" hogy ne kapjon arcüreggyulladást.
2017. márc. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Csak épp most az igazak álmát alussza.

Legyengülve a betegségtol, kimerülve, kipurcanva..

Egész du orrsziztam

2017. márc. 27. 22:31
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Ha alszik, ne keltsd fel! Ha majd az orrán nem kap levegőt, kinyitja a száját, és egy idő után felébred, hogy szomjas.

3 évesen nincs oltás, 6 évesen lesz a következő kötelező. Elvileg, amire megkapta a megfelelő ismétlőoltásokat, élete végéig védik. Ez a 2-3 év védettség egyébként is kivitelezhetetlen lenne, akkor 2-3 évente kellene újra mindenre beoltani.

2017. márc. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kötelező oltás tényleg nincs már 6 éves korig. Ajánlott lehet, pl a 3 éves lányom most kapja a második kullancsok által terjesztett agyvelőgyulladás elleni oltást. De ez választható oltás, nem kötelező. Kötelezők már csak iskolában lesznek.
2017. márc. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
40%

Nem keltettem fel éjszaka főleg ha mélyen alszik.

Úgy is felébred majd ha szomjas lesz.

Arcüreg gyulladás nem azért lesz mert a gyereket hagyják aludni éjjel, hanem azért mert napközben sem lenne kezelve.

2017. márc. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Örülj, hogy alszik és tud pihenni, addig se szenved és közben gyógyul. Te szeretnéd, hogy felkeltsenek mélyen alvás közben, hogy aztán ne tudj majd visszaaludni? Mert én nem...

Majd ha felébred, "orrszi porrszizhatod".

2017. márc. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
"orrszi porrszi" szakadok :D :D :D :D :D
2017. márc. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!