Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Oltás után felkeltsem enni?

Oltás után felkeltsem enni?

Figyelt kérdés

Ma kapta meg a leányzó a két hónapos oltást, azaz a kettőt, a kötelezőt és a nem kötelezőt is. Utána sírt erősen, de megnyugodott, hazafelé aludt, időnként felkelt, de mióta megjöttünk azóta is alszik. Kb. 4-kor kapta meg az oltást, tehát 4 után pilledt el negyed órával nagyjából.

Enni fél 3-kor evett, tehát lassan 4 órája. Ti felkeltenétek azért egy idő után enni? Fontos tényező lehet, hogy kis súlyú baba, 2250-nel született, a mai mérésnél (9 hetes) volt 3460 gramm.


2011. jún. 24. 18:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha kis súlyú, alap, h felkelted. Ennie kell, és az oltásra már nem is fog emlékezni. Max. kicsit nyűgös lesz, meg beájulós, de feltétlen etesd meg!
2011. jún. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
én nem kelteném fel. az oltás mellékhatása az aluszékonyság, lehet ha felkelted 2-3 korty után visszaalszik. persze nem reggelig várni, de szerintem 5 óra "éhezés" belefér. ezt neked kell eldöntened
2011. jún. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Már kicsit mocorog. Az a "gond", hogy ha mondjuk fél 8-kor eszik, akkor nagyon kitolódik az esti fürdetés, és esti evés, azt pedig nem szeretném, ha teljesen kimaradna. Mostmár mocorog, szerintem megetetem, maximum még visszaalszik, és akkor 9-fél 10 körül fürdetjük majd meg. Köszi a válaszokat!
2011. jún. 24. 18:48
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy nap nem a világ, ha ma máshogy történnek a dolgok. Remélem azóta már megoldódott a helyzet. Nálunk 17 hós és mostanában volt, hogy délután későn aludt el, a napi 2-ről 1 alvásra tér lassan át és volt, hogy 7-kor ébred, vagy akár 8-kor is! (7-kor fürdés és 8-kor alvás egyébként) Ahogy ébredt, adtam neki enni, fürdés, alvás. Kicsit nehezebben aludt el és így kicsit később, de a szokásos menetrendet követtük. Csak lazán! Nálunk eddig belázasodott a védőoltásoktól, nézdd időnként a lázát, akár a homlokán is és ha melegebbnek érzed, akkor hőmérővel is. Gondolom van otthon kúpotok. Nálunk éjjel lett lázas a 2 hóstól, nyöszörgött, nem tudott aludni és 38 volt a hője, így muszáj volt adni neki egy kúpot.
2011. jún. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nekünk is éjjelre lázasodott be. Hajnal 1-kor nyöszörgött, akkor volt 38, adtunk neki kúpot, így 2 körül sikerült visszaaludnia. Ma kissé nyűgös, de túléltük a dolgot. :)
2011. jún. 25. 15:04
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekünk ez után a doki javasolta, hogy már délután adjunk be lázcsillapítót, ha oltást kap. Szerencsére 3 hótól már van szirup is, nekem az egyszerűbb.
2011. jún. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!